Zamknij
REKLAMA

Policyjna akcja "dron" na terenie gminy Police

14:55, 05.05.2022 | mah
Skomentuj Fot. KPP w Policach
REKLAMA

Policjanci Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Policach przeprowadzili działania przy użyciu drona. Kamera zarejestrowała wykroczenia popełniane przez kierujących w miejscach, w których kontrola statyczna jest utrudniona.

 

Policjanci Ruchu Drogowego tym razem pod lupę wzięli zachowanie kierowców na drodze wojewódzkiej nr 115 w rejonie miejscowości Pilchowo, a także na ul. Wyszyńskiego i na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Tanowskiej w Policach.

Mundurowi wiedzieli, że w tych rejonach dochodzi do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Przypuszczenia mundurowych były trafne.

- Operator drona informował podległe patrole o popełnianych wykroczeniach przez kierujących. Policjanci po uzyskaniu takiego sygnału, dokonywali zatrzymania pojazdów w bezpiecznym miejscu – informuje sierż. sztab. Anna Kaźmierczak, oficer prasowy KPP w Policach.

Za pomocą kamery drona wykroczenia popełniane przez kierowców było widać jak na dłoni. Kierujący nagminnie nie stosowali się do znaku „STOP”. Dochodziło również do wyprzedzania na podwójnej linii ciągłej.

- W trakcie kontroli okazało się, że jeden z kierujących nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, teraz czeka go rozprawa w sądzie - informuje sierż. sztab. Anna Kaźmierczak. - Działania przy użyciu drona mają za zadanie wskazać kierującym, że nie mogą czuć się bezkarni a zaostrzone grzywny i punkty karne, które tym razem otrzymali przyczynią się do ostrożniejszej jazdy w przyszłości.

Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i podkreślają, że podobne akcje jeszcze nie raz będą prowadzone.

Fot. KPP w Policach

(mah)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

sprawiedliwy sprawiedliwy

0 0

Uprawnienia do kierowania statkiem powietrznym były ? Jak były to ok ale jak nie było ... to co ?👎 17:58, 07.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%