Zamknij
REKLAMA

Z Polic wyrusza pomoc na Ukrainę, do Nowego Rozdołu [foto]

19.34, 21.04.2022 mah Aktualizacja: 12.01, 01.08.2022
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj rano (21 kwietnia), na terenie firmy Trans-net w Policach odbył się załadunek TIR-a, który ma dostarczyć pomoc humanitarną dla Nowego Rozdołu – miasta partnerskiego gminy Police.

[FOTORELACJA]1507[/FOTORELACJA]

Pomoc, która ma trafić na Ukrainę, zostanie przeładowana na granicy na ukraińskie samochody.

- To jest czwarty transport, największy. Do Nowego Rozdołu przybywają uchodźcy ze wschodniej Ukrainy. Już prawie 3000 osób. Potrzebują m.in. żywności, środków higienicznych. W ten sposób możemy im pomóc – mówił burmistrz Polic Władysław Diakun.

W ramach pomocy dla Ukraińców w Nowy Rozdole, przygotowano m.in. 2440 kg mąki, 1400 kg cukru, prawie 700 kg ryżu, 870 kg kaszy, 260 litrów oleju rzepakowego, 330 szt. konserw, 1000 zupek chińskich czy 430 kg makaronu. Do Nowego Rozdołu trafią również agregaty prądotwórcze, pontony, środki higieniczne.

- Nie sposób w takiej sytuacji, kiedy jedna z gmin powiatu polickiego chce pomóc realnie, być obojętnym – mówił starosta policki Andrzej Bednarek. - Ta pomoc jest pomocą od serca. Zawsze będę mówił, że Polacy pokazali o co tutaj w tym wszystkim chodzi. Cieszymy się, że jako powiat mogliśmy się dołożyć do tej pomocy, która jest nadal niestety w tym kraju potrzebna.

Organizatorem zbiórki była gmina Police.

Dary dla Ukraińców przekazała gmina Dobra, Powiat Policki i firmy: Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej TRANS-NET, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Policach, Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne i Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Policach.

(mah)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%