Zamknij
REKLAMA

Policyjne weekendowe działania "Alkohol i narkotyki" na terenie powiatu polickiego

14:32, 17.01.2022 | MaH
Skomentuj fot. Komenda Powiatowa Policji w Policach
REKLAMA

W weekend na terenie powiatu polickiego policjanci przeprowadzili działania „Alkohol i narkotyki”. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Policach i Komisariatu Policji w Mierzynie podczas akcji zbadali trzeźwość blisko 600 kierujących. Tylko jeden z nich wykazał się brakiem odpowiedzialności.

„Alkohol i narkotyki” to kolejne działania podejmowane przez funkcjonariuszy, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ich głównym celem jest przebadanie dużej liczby kierujących i wyeliminowanie z ruchu drogowego tych, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po alkoholu bądź narkotykach.

- Działania rozpoczęły się w sobotę od godziny 5:00 i potrwały do godziny 4:00 w niedzielę. Funkcjonariusze przebadali blisko 600 kierujących. Wśród nich znalazł się jeden kierujący, który zdecydował się na jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna wsiadł za kółko będąc w stanie po użyciu alkoholu, popełniając tym samym wykroczenie, za które odpowie przed sądem – informuje mł. asp. Katarzyna Leśnicka oficer prasowy KPP w Policach.

Policjanci przypominają, że nie ma taryfy ulgowej, dla tych, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę! Zawartość alkoholu we krwi znacznie utrudnia panowanie nad pojazdem i często jest przyczyną wypadków, niejednokrotnie zakończonych śmiercią.

(MaH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%