Zamknij
REKLAMA

Kuba potrzebuje naszej pomocy – brakuje już tylko 2500 zł

17:37, 26.11.2021 | MaH
Skomentuj
REKLAMA

Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka pieniędzy, na turnus diagnostyczno-rehabilitacyjny w klinice w Kijowie, dla dwuletniego Kubusia z Polic.

https://www.siepomaga.pl/kuba-nagorzycki

Kubuś za chwilę kończy dwa latka. Przez pierwsze miesiące jego życia nic nie wskazywało, że z jego rozwojem jest coś nie tak. Teraz znajduję się w bardzo trudnym momencie życia.

- Z całych sił chcę pomóc synkowi, ale ogranicza mnie brak pieniędzy – prosi na stronie zbiórki mama Kuby.

W pierwszych miesiącach życia rozwój Kubusia był wręcz książkowy. Uśmiech nie znikał z jego twarzy, nie miał problemów z jedzeniem, świetnie reagował na otaczający świat.

- W pewnym momencie coś zaczęło się zmieniać… Pojawiły się problemy z przekręcaniem się na brzuszek. Zauważyłam także, że z dnia na dzień staje się coraz bardziej wiotki, prawie przelewał się przez ręce. Lekarz stwierdził obniżone napięcie mięśniowe i dał nam do zrozumienia, że syn potrzebuje natychmiastowej rehabilitacji – piszę na stronie zbiórki mama Kuby. - Kiedy myślałam, że wszystko powoli zaczyna wracać do normy, zachowanie synka stało się niepokojące. Całodniowe napady krzyku, brak mowy i problemy z jedzeniem spędzały mi sen z powiek.

Kuba zaczął w szybkim tempie tracić na wadze, przestał jeść stałe pokarmy. Do tego zamknięcie się na świat i strach przed wszystkim. Wcześniejsze ulubione zabawy stały się najbardziej stresującymi sytuacjami w jego życiu.

- Szukałam informacji wszędzie, na temat tego co może się dziać z synkiem. Wykonałam badania przesiewowe, z których wynika, że Kuba jest w wysokiej grupie ryzyka spektrum autyzmu. Nie do końca wiem, co to znaczy, ale obserwując zachowania syna bardzo się boję. Płakałam razem z Kubą każdego dnia kiedy był tak zły, że gryzł nawet stół, kiedy krzyczał, a ja nie wiedziałam dlaczego, kiedy zatykał uszy, bo bał się słuchać różnych dźwięków, kiedy próbował jeść, a na sam widok widelca z jedzeniem dostawał odruchu wymiotnego – pisze mama Kuby.

Póki Kubuś jest malutki, a jego organizm cały czas się rozwija, potrzebuje rehabilitacji i terapii.

- Dostaliśmy skierowanie do wielu lekarzy - laryngologa, psychiatry, okulisty. W tym momencie najbardziej zależy nam na udziale w 2-tygodniowym turnusie rehabilitacyjnym, przeznaczonym dla dzieci z zaburzeniami w rozwoju spowodowanymi autyzmem, gdzie Kuba otrzyma kompleksową pomoc – napisała mama Kuby.

Mama Kuby – Katarzyna jest samotną matką. Nie stać jej na tak kosztowne terapie, których Kubuś tak bardzo potrzebuje.

- Proszę o wsparcie. Bez Twojej pomocy nie mamy żadnych szans! – napisała Katarzyna, mama Kuby.

(MaH)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PoliczankaPoliczanka

2 0

Już niecałe 2050 zł. Nie bądźmy obojętni. 12:10, 27.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%