Zamknij

"Oni byli pierwsi" – premiera książki Stefana Marszałka [foto]

. 21:30, 30.09.2021 Aktualizacja: 21:19, 22.10.2025
Skomentuj

Dzisiaj (30 września) w hotelu Dobosz w Policach odbyła się premiera czwartej części książki "Oni byli pierwsi" autorstwa Stefana Marszałka.

Seria książek "Oni byli pierwsi" to wspomnienia pierwszych mieszkańców Polic. Tych, którzy na tych obcych ziemiach tworzyli swój dom, swoje miejsca pracy.

[FOTORELACJA]1374[/FOTORELACJA]

- Nowi polscy mieszkańcy naszego miasta usuwali wojenne zniszczenia i budowali polskość tych Ziem z wielkim zaangażowaniem, często za talerz zupy i kromkę chleba. Zbudowali policką tożsamość dzisiejszych mieszkańców miasta – napisał we wstępie Stefan Marszałek.

W czwartej części są również wspomnienia osób, które na te ziemie trafili później. "Oni byli drudzy" to wspomnienia pracowników i budowniczych Zakładów Chemicznych POLICE.

- Oni także, jak powojenni Pionierzy szukali stabilizacji i szans rozwoju dla siebie i swoich rodzin. Mieli już przetarte przez pionierów szlaki, gdyż Police nie były pustką z mieszkańcami narodowości niemieckiej – napisał autor.

Na premierę przybyli m.in Pionierzy i ich rodziny, przedstawiciele władz samorządowych i Grupy Azoty Police a także rad osiedlowych i sołeckich. 

Wydawcą książki jest Powiat Policki.

Wieczór autorski uświetnił występ Teatru Rozmaitości Gwitajcie.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%