::photoreport{"type":"check-for-article","item":"3413"}
W Szkole Podstawowej nr 8 w Policach uroczystość zakończenia roku miała wyjątkowy charakter, zwłaszcza dla uczniów klas trzecich. To właśnie oni w tym roku zamknęli pierwszy, niezwykle istotny etap swojej edukacji – zakończyli naukę wczesnoszkolną.
Uroczystość rozpoczęła się w podniosłej atmosferze. Uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi wychowawczyniami weszli na halę przy dźwiękach poloneza, którego później część z uczniów zatańczyła.
– Za nami dziesięć miesięcy intensywnej pracy, poznawania świata, budowania pięknych przyjaźni, ale też pokonywania małych i dużych codziennych trudności. Serdecznie gratuluję wszystkim uczniom – zwróciła się do zgromadzonych Katarzyna Tokarczyk, wicedyrektor szkoły.
Wicedyrektor skierowała również ciepłe słowa do młodych uczniów, życząc im udanych wakacji.
– Drodzy uczniowie, przed wami czas zasłużonego wypoczynku, niech będzie to czas, w którym nie trzeba się spieszyć, czas słońca, zabawy, spotkań, przygód i zwykłej radości każdego dnia. Życzę wszystkim wspaniałych, słonecznych, radosnych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji – mówiła Katarzyna Tokarczyk.
Uroczystość uświetnił występ artystyczny przygotowany przez uczniów.
Kulminacyjnym punktem uroczystości było wręczenie świadectw oraz nagród książkowych dla uczniów klas trzecich. Młodzi absolwenci edukacji wczesnoszkolnej z dumą odbierali dokumenty potwierdzające ich pierwsze szkolne osiągnięcia. Uczniowie klas pierwszych i drugich świadectwa odbierali w klasach.
Teraz przed wszystkimi uczniami dwa miesiące zasłużonego odpoczynku. Wakacje to czas, kiedy dzieci mogą w pełni cieszyć się beztroską, słońcem i licznymi atrakcjami. We wrześniu uczniowie wrócą do szkolnych ławek.