[FOTORELACJA]2905[/FOTORELACJA]
W dzisiejszej uroczystości udział wzięli m.in. zaproszeni goście: wicewojewoda zachodniopomorski Bartosz Brożyński, burmistrz Polic Krystian Kowalewski wraz z zastępczynią Magdaleną Sosnowską, przewodniczący Rady Powiatu Janusz Szwyd, starosta Shivan Fate, wicestarosta Damian Walczak. Na sali pojawili się również przedstawiciele stowarzyszeń, instytucji i firm współpracujących z Polickim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Inaugurację roku akademickiego uświetnił m.in. występ zespołów Companii Baletowej z polickiego MOK.
Policki Uniwersytet Trzeciego Wieku to 29 sekcji, które obejmują 65 grup zajęć. To 528 słuchaczy w tym 75 wolontariuszy, którzy społecznie pracują na rzecz PUTW. Ślubowanie w tym roku złożyło 42 nowych słuchaczy.
Policki Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał w 2008 roku. Uczestnikiem zajęć może zostać każdy, kto nie pracuje zawodowo i jest na rencie lub emeryturze. Zajęcia w PUTW odbywają się od października do czerwca z przerwą na ferie zimowe i świąteczne.
Policki UTW organizuje różnego rodzaju wykłady, seminaria, sesje naukowe, konferencje, szkolenia.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz