[FOTORELACJA]2626[/FOTORELACJA]
W parafii pw. św. Kazimierza w Policach, ze skrzyżowania ulic Przyjaźni i 26 Kwietnia wyruszyła, w kierunku kościoła, uroczysta procesja z palmami, upamiętniająca wjazd Jezusa do Jerozolimy. W procesji, liście palmy nieśli, członkowie Wspólnoty Neokatechumenalnej.
Niedziela Palmowa w Kościele Rzymskokatolickim nazywana również Niedzielą Męki Pańskiej, rozpoczyna Wielki Tydzień. Ustanowiona została na pamiątkę uroczystego przybycia Jezusa do Jerozolimy, podczas którego był witany przez zebrane tłumy jako król– symbolem tego są palmy.
Drugim wydarzeniem, jakie wspominamy w tym dniu – to Droga Golgoty, od Ostatniej Wieczerzy, aż po Krzyż, na którym Chrystus Król ostatecznie triumfował – do tego właśnie nawiązuje odczytywana tego dnia Męka Pańska.
Pierwsze znane zapisy dotyczące święta pochodzą z dziennika pątniczki Egerii, a datowane są na lata osiemdziesiąte IV wieku. Z Jerozolimy procesja Niedzieli Palmowej rozprzestrzeniła się na kraje chrześcijańskiego Wschodu. Niedziela Palmowa obchodzona jest w Polsce od średniowiecza. Według obrzędów katolickich tego dnia wierni przynoszą do kościoła palemki, symbol odradzającego się życia.
Podejrzani w sprawie zabójstwa pod sklepem...
Mam nadzieję że dożywocie dla dwóch ❗️A odnośnie tej kobiety co była z poszkodowanym właściciel sklepu niech nie podaje bzdur no chyba że ta pani przedstawiła się jako jego dziewczyna bzdura totalna żadna jego kobieta obca dosłownie kilkudniowa znajomość ❗️❗️😡
Tulipan
03:17, 2025-08-06
Zatrzymano sprawców podejrzanych o zabójstwo w Policach
No i brawo, ja osobiście nie życzę im nic dobrego , a trafią w dobre ręce;)
Peres
15:19, 2025-08-05
Policja poszukuje dwóch mężczyzn związanych ze sprawą..
A może są tacy mocni to powinni się sami przyznać i ujawnić, wstyd
Peres
10:18, 2025-08-05
Policja poszukuje dwóch mężczyzn związanych ze sprawą..
Jakim typem trzeba być by nożem kogoś zabić, masakra! Współczuję rodzinie zmarłego, ale i rodzicom tych zwyrodnialcow
Johny Bravo
09:04, 2025-08-05
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz