[FOTORELACJA]2597[/FOTORELACJA]
Wspólna oferta lekcji języka niemieckiego i polskiego skierowana jest do 300 dzieci w wieku od 4 do 6 lat uczestniczących w zajęciach edukacyjnych w polskich i niemieckich przedszkolach.
Pod koniec projektu dzieci opanują co najmniej 200 słów i zwrotów. Partnerzy chcą wykorzystać naturalną zdolność dzieci do nauki języków poprzez zabawę, zajęcia sportowe i środowiskowe, wspólne spotkania i interakcje.
Projekt obejmuje intensywną naukę języka sąsiada - 4 godziny tygodniowo, z czego co najmniej 1 godzina spędzana jest na interaktywnych platformach spotkań, oraz tworzenie przez dzieci wspólnego słownika obrazkowego.
Wspólnym wyzwaniem jest opracowanie ram wspólnego programu edukacyjnego w taki sposób, aby mógł on zostać przeniesiony do innych placówek i stać się standardem nauczania języka niemieckiego i polskiego w placówkach przygranicznych.
Ważnym elementem programu są również spotkania grup przedszkolnych. Projekt przewiduje 12 bezpośrednich spotkań uczestników projektu w miejscach ważnych dla Euroregionu Pomerania - Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu, ZOO w Ueckermünde, Muzeum Morskim i Muzeum Techniki w Szczecinie. Podczas spotkań nauczyciele będą łączyć polskie i niemieckie grupy dzieci i zachęcać je do wspólnej nauki języków poprzez zabawę. Dzieci będą spotykać się online na co najmniej godzinnych lekcjach języka tygodniowo przez 36 miesięcy.
Projekt ma na celu osiągnięcie wymiernego wzrostu umiejętności językowych i zrozumienia międzykulturowego uczestniczących w nim dzieci. Konkretnie oznacza to, że dzieci powinny być w stanie prowadzić proste, dostosowane do wieku rozmowy w języku sąsiedniego kraju oraz rozpoznawać i szanować różnice i podobieństwa kulturowe.
Projekt potrwa do 31 grudnia 2027
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu police24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz