8 samorządów, w tym powiat policki, oraz 2 projekty edukacyjne z województwa zachodniopomorskiego uzyskały dofinansowanie z rządowego programu „Razem Bezpieczniej”. Umowy beneficjentom wręczył dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Policach, wojewoda zachodniopomorski Adam Rudawski.
Celem projektu „STOP uzależnieniom behawioralnym” jest podnoszenie świadomości na temat społecznych zagrożeń bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym i skutecznych metod ich zapobiegania. W jego ramach zostanie przeprowadzony szereg działań edukacyjnych wśród młodzieży i ich rodziców, poszerzenie kompetencji kadry pedagogicznej w zakresie profilaktyki uzależnień, dostosowanie form pomocy tak, by były jak najbardziej skuteczne i trwały nieprzerwanie w sposób ciągły, nawet po zakończeniu projektu.
Projekt jest kontynuacją i jednocześnie rozszerzeniem zrealizowanego rok temu projektu „Powiat Policki przeciw uzależnieniom”.
W tym roku w ramach projektu zaplanowana została kontynuacja działania Powiatowego Antynarkotykowego Punktu Wsparcia dla uczniów, rodziców oraz mieszkańców Powiatu Polickiego, ale w rozszerzonym zakresie udzielanej pomocy i zmienionej nazwie na Powiatowy Punkt Wsparcia Osób Zagrożonych Uzależnieniem, z uwzględnieniem nowych form udzielanej pomocy dotyczących uzależnień behawioralnych. Punkt nadal będzie miał swoją siedzibę w Zespole Szkół w Policach, będzie działał w poniedziałki w godzinach 9-12 i we wtorki w godzinach 15.30-17.30, tak jak do tej pory. Terapeuta będzie dyżurował pod numerem telefonu 661 916 919.
W ramach projektu powstanie harmonogram cyklicznych spotkań z młodzieżą dotyczących skutków zdrowotnych oraz konsekwencji prawnych zażywania narkotyków. Dodatkowo w zależności od potrzeb uczniów przeprowadzone zostaną lekcje – warsztaty dotyczące cyberprzemocy, fonoholizmu, siecioholizmu, hazardu.
Ważnym elementem programu jest stałe i profesjonalne szkolenie nauczycieli, pedagogów i psychologów.
Dofinansowany projekt będą promować plakaty i ulotki, skierowane do mieszkańców wszystkich gmin powiatu, a także materiały na stronie internetowej i w lokalnych mediach.
Całkowita wartość projektu wynosi 134 750,00 zł. Termin na realizację zadania to okres 1 września do 31 grudnia tego roku.
źródło: Starostwo Powiatowe w Policach
Policzanin 20:16, 22.08.2024
Odnośnie pijaków.
Zawiozłem kiedyś 19-o letnią dziewczynę ze strasznym bólem głowy na sor do szpitala na Unii.
Została przyjęta po 6 godzinach i grubej awanturze.
Na Zdroje zawiozłem brata,wieloletniego pijaka,bez ubezpieczenia. Często tam bywał.
Po minucie było przy nim z 6 osób. Kroplówka,lekarze,pielęgniarki,ekspresem na oddział.
To jest paranoja!!
Dlaczego pijacy są lepiej traktowani?
Chleją i wiedzą,że i tak mają zapewnioną opiekę.
I jeszcze ta renta pijacka.
Coś jest nie tak..
Ja20:29, 22.08.2024
Jak ja bylbym w Rzadzie to od jutra nie ma renty pijackiej.👎
2 0
Dokładnie tak jest. Chory system.
0 0
To się ciesz że bratu pomogli, chyba że go nienawidzisz i czujesz się lepszy od niego? To takie typowe w polskich rodzinach, niby cie zawiozą do szpitala, ale wewnętrznie chcieliby twojej śmierci. Oto Polska właśnie. Ciekawe dlaczego chleje i jest wieloletnim pijakiem?? Pewnie bez powodu. :)
2 0
Do X.
Ten mój braciszek przepił 2 mieszkania. Jedno zakładowe,a jedno w nowym bloku.
To drugie osobiście mu załatwiłem.
Moja żona jeździła na Zakłady,żeby go nie wywalili.
Dostał szansę. Miał zacząć leczenie w poradni AA. Woziłem go,a dziad uciekał.
W końcu dostał dyscyplinarkę. Stwierdził,że to jego życie. Jak umierał nasz ojciec to 3 dni chlał.
Zażądał żebym to ja go utrzymywał i przyjął go do diebie do domu.
Zrobiłbyś to?
Dam Ci na niego namiary.
Może mu pomożesz,dasz kasę.
Będzie zadowolony.
Nie oceniaj za szybko.
Obyś nie miał tego u siebie,żebyś nie przekonał się co potrafi wymyślić pijak.
Powodzenia