[FOTORELACJA]2054[/FOTORELACJA]
W ramach porozumienia, jeśli wyniki wyborów, pozwolą na sprawowanie władzy w Gminie Police i Powiecie Polickim, WS GRYF i Platforma Obywatelska podpiszą, umowy koalicyjne odrębne dla samorządu gminnego i powiatowego.
W wyborach samorządowych Platforma Obywatelska nie wystawi swojego kandydata na burmistrza Polic i poprze kandydata Wspólnoty Samorządowej GRYF XXI, obecnego burmistrza Władysława Diakuna.
- Platforma Obywatelska, mając na uwadze ogromne doświadczenie i zasługi pana burmistrza Władysława Diakuna, będącego od wielu lat burmistrzem naszej gminy, uznała, że (...) bardzo dobrym rozwiązaniem będzie poparcie pana Władysława Diakuna przy założeniu, że gabinet pana burmistrza będzie wsparty osobami z Platformy Obywatelskiej. Powiązanie doświadczenia pana Władysława Diakuna i młodych osób, które mamy w Platformie Obywatelskiej, odpowiednio przygotowanych do tego, żeby pełnić istotne funkcje zarówno w samorządzie jak i ewentualnie w innych sferach życia publicznego i społecznego, będzie idealnym rozwiązaniem w tej sytuacji – mówił przewodniczący powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej Janusz Szwyd.
Po ewentualnej wygranej Władysława Diakuna Platforma Obywatelska RP Powiat Policki desygnuje swojego przedstawiciela na wiceburmistrza Polic.
- Platforma Obywatelska RP Powiatu Polickiego oraz Wspólnota Samorządowa GRYF XXI w równym stopniu będą zabiegały o wybór Pana Władysława Diakuna na stanowisko Burmistrza Polic. Wyrażać się to będzie, zarówno w sposobie prowadzenia kampanii wyborczej, materiałach wyborczych, nośnikach informacyjnych – można przeczytać w podpisanym dokumencie.
Konsekwencją podpisania porozumienia są zmiany w Urzędzie Miejskim. W miejsce wiceburmistrza Macieja Greinerta (GRYF XXI) wejdzie Damian Walczak (PO), który do końca kadencji będzie pełnił funkcję drugiego wiceburmistrza.
Jutro oficjalnie burmistrz Polic Władysław Diakun ma przedstawić swojego nowego zastępcę.
Oba ugrupowania w wyborach samorządowych wystawią do wyborów odrębne listy kandydatów na radnych gminnych i powiatowych.
W uroczystości podpisania porozumienia udział wzięli:
WS GRYF XXI: Władysław Diakun, Andrzej Bednarek, Cezary Arciszewski i Andrzej Rogowski.
Platforma Obywatelska: Janusz Szwyd, Shivan Fate i Damian Walczak.
Trzaskowski: dziękuję za każdy głos; przepraszam, że...
Przepraszam wszystkich pisiaków za swoje wcześniejsze wpisy. Wasza banda przestępców okazała się skuteczniejsza,niż moje ofermy z platformy. A ostatnia wypowiedź tuska to porażka. Dlaczego nie robi afery po skręconych wyborach?!?! Kaczor stwierdził,że wygrają wybory w nocy i tak było. Więcej nie pójdę na wybory. Dzieciaki są dorosłe,głosowały za mentzenem,wnuków nie mam. Sami sobie to zgotowali. Ja się spokojnie dotoczę do końca. Jak mówił klasyk " na pohybel wszystkim" Tylko kobiet szkoda,bo za przeproszeniem,dobiorą się im do czterech liter.......
Policzanin
08:04, 2025-06-07
Potrącenie dwóch chłopców na hulajnodze
Byłem niedaleko miejsca zdarzenia i widziałem zajście, sytuacja miała miejsce pomiędzy 11.57 a 12.03 a nie 14.00.
Local rat
21:18, 2025-06-06
Cezary Arciszewski przewodniczącym Rady IGCP
Tylko stołki ich interesują a koryto te same
Arb
16:58, 2025-06-06
Karol Nawrocki zwycięża w II turze. Tak głosowali...
Ty chyba lubisz bolca ;)
ej Robert !!
15:08, 2025-06-06