Kolejnym gościem programu „Kontra GOŚĆ” w studio Telewizji „HB” był Piotr Misiło, poseł na Sejm i kandydat Koalicji Obywatelskiej na posła.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Redaktor Gracjan Broda pytał kandydata Koalicji Obywatelskiej m.in. o słynną scenę z lipca 2017 z posiedzenia komisji sprawiedliwości i praw człowieka, podczas której poseł Piotr Misiło rzucał m.in. poprawkami Nowoczesnej w przewodniczącego komisji Stanisława Piotrowicza.

Dlaczego Nowoczesna Ryszarda Petru tak szybko popadła w niełaskę wyborców i dlaczego poseł Misiło został z niej usunięty? Jak zareagował na transparent kibiców Pogoni Szczecin, którzy podczas spotkania z Arką Gdynia wywiesili transparent „Szczecin przeprasza za Misiło”?

– Zawsze będę bronił osób, które chcą korzystać ze swoich pełni praw, nawet jeśli cały stadion Pogoni Szczecin będzie mówił, że jestem złym człowiekiem – zadeklarował Misiło.

Wyborcy potrafią wiele wybaczyć, ale umieszczenie znaku Polski Walczącej we flagę środowisk LGBT dla wielu to granica, której nie powinno się przekraczać. Czy w dalszym ciągu poseł podtrzymuje twierdzenie, które zamieścił nie tak dawno w mediach społecznościowych, że „w 1944 stolicy bronili także geje i lesbijki. Czy się to komuś podoba, czy nie (...)”?

– Jak mogę powiedzieć, że nie bronili, jak bronili – powiedział Piotr Misiło.

Czy według kandydata Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska byłaby lepszym premierem niż Beata Szydło i Ewa Kopacz?

Program zrealizowany przez Internetową Telewizję Regionalną „HB” we współpracy z portalami Dziennik Policki oraz Wirtualne Police.