Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza serdecznie na Drugi Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy, który odbędzie się w dniu 24 czerwca 2018 roku. Rajd jest dedykowany dla całych rodzi, a w sposób szczególny do dzieci. Dzieci w rajdzie mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką swoich opiekunów. Trasa rajdu liczy kilkanaście kilometrów, przebiega przez Mierzyn i kończy się na Gumieńcach. Tempo jazdy będzie bardzo rekreacyjne (około 10 km/godz.), aby nawet najmłodsi i najstarsi uczestnicy nie mieli problemu z pokonaniem trasy.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Uczestnicy Rajdu spotkają się w najbliższą niedzielę o godz. 9.30 na parkingu Terenu Sportowo – Rekreacyjnego „Mierzynianka”. W miejscu rozpoczęcia rajdu wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus będą rozdawać miłośnikom turystyki rowerowej kamizelki rowerowe, które ufundowali: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, DGS Poland oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Szczecinie. Rowerzyści na trasę rajdu wyruszą o godz. 10.00. Przejazd rowerzystów będą zabezpieczali policjanci w Wydziału Ruchu Drogowego ze Szczecina, Polic i Mierzyna. Po pokonaniu kilkunastu kilometrów uczestnicy rajdu dotrą na patio Centrum Handlowego Ster, gdzie uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkowe medale.

Organizatorzy przygotowali dla uczestników rajdu grill z kiełbaskami, napoje, lody oraz wiele innych atrakcji. Animatorki będą malowały dzieciom buzie i skręcały fantazyjne baloniki. W patio Centrum Handlowego wolontariusze będą prowadzić zabawy i konkursy zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Dla uczestników konkursów przygotowano atrakcyjne nagrody. Podczas festynu policjanci z komisariatu Szczecin – Pogodna będą znakować rowery. Uczestnicy rajdu otrzymają także gadżety odblaskowe poprawiające bezpieczeństwo, które przekazał Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Uczestnictwo w rajdzie jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprosiła do organizacji tego wydarzenia Centrum Handlowe STER, Sołectwo Mierzyn, Rowerowy Mierzyn oraz najprężniej działające organizacje pozarządowe w Mierzynie, a wśród nich Stowarzyszenie My w Gminie Dobra oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn.

Rajd jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, które Fundacja Szczeciński Klub Rowowy Gryfus pozyskała w ramach Programu Społecznik 2018. Sponsorem rajdu jest DGS Poland - największy pracodawca w tym regionie.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1737702226283184/

materiały organizatoraPodziel się informacją ze znajomymi:#wirtualnepolice - Pozostałe informacje - turystyka i rekreacja