Na Szczeciński Niepodległościowy Rajd Rowerowy przybyło ponad 50 rowerzystów. Ograniczenie liczby uczestników wynikało z trwającej pandemii. Rowerzyści gromadzili się na Wałach Chrobrego przy siedzibie Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus skąd co kilka minut wyruszali w grupach maksymalnie 5-osobowych.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Po pokonaniu kilku kilometrów rowerzyści docierali na plac Szarych Szeregów przed pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dalsza trasa zależała już od przygotowania kondycyjnego danej grupy rowerzystów. Organizatorzy rajdu przygotowali dla uczestników wydarzenia trasę o dystansie 102 kilometrów dla uczczenia 102 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zaproponowana trasa prowadziła m.in. przez Wołczkowo, Dobrą, Buk, Dobieszczyn, Nowe Warpno, Warnołękę, Trzebież i Police. Zakończenie rajdu miało miejsce na Wałach Chrobrego. Rajd rowerowy był nawiązaniem do tradycji zapoczątkowanej przed laty na Pomorzu Zachodnim przez grupę „Szczecin na rowerach”.

- Cieszymy się niepodległością naszej Ojczyzny i świętujemy na rowerach. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku już uporamy się z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 i będziemy mogli w większym gronie i bez ograniczeń sanitarnych świętować 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę - – powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Na starcie rajdu uczestnicy w ramach pakietu startowego otrzymali m.in. specjalnie przygotowane na to wydarzenie  koszulki z motywem niepodległościowym, rogale świętomarcińskie oraz poczęstunek. Udział w rajdzie był bezpłatny, a na pakiety startowe Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała środki z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik.