Jesień to świetny czas na rowerowe przygody, tym bardziej warto wziąć udział  w konkursie „Jesień na dwóch kółkach wokół Zalewu Szczecińskiego, przejechać się po zachodniopomorskich szlakach, nagrać filmik lub zrobić zdjęcie i powalczyć o nagrody.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


- Rower zawsze kojarzył się z wolnością, a w dobie pandemii turystyka rowerowa jeszcze bardziej zyskuje na znaczeniu i jest szansą na chwilę oddechu, wytchnienia od codziennych trosk. Konsekwentnie oddajemy kolejne odcinki, a te wzdłuż Zalewu Szczecińskiego z pewnością zachwycą urokliwą i przepiękną przyrodą. Tuż po odbiorach nowe szlaki oddamy naszym mieszkańcom i turystom. Zachęcam do wycieczek, a przy okazji zachęcam także do udziału w rowerowym konkursie – powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 

Rowerowy konkurs

Zadanie polega na przejechaniu rowerem minimum 30 km po terenie Pomorza Zachodniego, w tym przynajmniej część po trasie wokół Zalewu Szczecińskiego, wykonaniu filmu, lub zdjęć tematycznych oraz dodaniu ich na grupie społecznościowej Rowerem przez Pomorze Zachodnie -  https://www.facebook.com/groups/pomzachodnierowerem. Wpis musi zawierać informacje o przejechanej trasie potwierdzające jej długość w formie treści bądź mapy. Autorzy 15 wpisów z największą liczbą polubień otrzymają rowerowe upominki w postaci map, sakw, saszetek na telefon, pokrowców na rower, czy zestawów naprawczych z logo trasy. Konkurs trwa do 25 listopada br.

Aktualny stan prac można śledzić na www.trasyrowerowe.wzp.pl

Mapy części szlaków są dostępne na http://www.rowery.wzp.pl/mapy-rowerowe

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego