W najbliższy weekend odbędzie się trzeci turystyczny ultramaraton rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego - Ultra Gryfus 2020. Uczestnicy zawodów będą ścigać się na trasie prowadzącej wokół Zalewu Szczecińskiego przez Pomorze Zachodnie w Polsce oraz Meklemburgię – Pomorze Przednie w Niemczech.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Uczestnicy ultramaratonu wystartują w sobotę z Łasztowni wcześnie rano i pokonają dystans 250 kilometrów na terenie Polski i Niemiec. Zawodnicy będą startowali w grupach 7 osobowych. Kolarze mają limit czasowy 17 godzin na pokonanie dystansu, ale pierwszych zawodników można się spodziewać się już po 7 godzinach od startu.

Organizatorzy do startu w zawodach zaprosili zarówno regularnie trenujących kolarzy jak i rowerzystów dla których będzie to pierwsza w życiu okazja do przekroczenia magicznej granicy 200 km.

- Cieszę się, że nasz  Ultra Gryfus stał się wydarzeniem w którym chce wziąć udział więcej osób niż mamy miejsc. To pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku rozwijając nasze zawody. Zawody sportowe to nowość w wydarzeniach organizowanych przez Gryfusa dlatego nadal uczymy się i musimy ciągle pracować by spełniać oczekiwania naszych uczestników – powiedział Wojciech Marciniak, wiceprezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz dyrektor zawodów Ultra Gryfus.

Wydarzenie może odbyć się dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz wsparciu finansowemu od wielu samorządów, instytucji oraz firm.

- Ogromne zaangażowanie wolontariuszy oraz wsparcie wielu instytucji i sponsorów przełożyły się na wielki sukces jakim bez wątpienia był drugi turystyczny ultramaraton rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego. Dlatego pragniemy kontynuować ten cykl i cieszymy się ogromnie, że pomimo trwającej epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 jesteśmy w stanie przy zachowaniu wymogów sanitarnych przeprowadzić trzecią edycję zawodów  – powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Rajd będzie również przejeżdżał przez teren Gminy Police. Cyklistów zobaczymy na trasie od Pilchowa do Dobieszczyna.