Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza na Rodzinny Rajd Rowerowy „Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem” , który odbędzie się w dniu 1 września 2019 roku. Uczestnicy wycieczki spotkają się w tym dniu o godz. 9:30 na parkingu nieopodal wejścia na kąpielisko Głębokie.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Jest to wydarzenie dedykowane dla całych rodzin z dziećmi. Uczestnicy łącznie pokonają około 30 kilometrów (15 km w drodze do Rezerwatu Świdwie oraz 15km w drodze powrotnej nad jezioro Głębokie).

Organizatorzy w sposób szczególny zapraszają dzieci z opiekunami stąd tempo przejazdu będzie bardzo spokojne (prędkość na poziomie 5 – 10 km/h). Dodatkowo co kilka kilometrów będą robione przerwy, aby także najmłodsi uczestnicy wyprawy dali radę pokonać cały dystans. Na drogach publicznych uczestników rajdu będą zabezpieczali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz policjanci z Polic i Mierzyna. Uczestnicy rajdu otrzymają na starcie mapki z trasą rajdu.

Udział w rajdzie tradycyjnie jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus pozyskała na ten rajd dotację z programu Społecznik (program finansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego). Za pozyskane środki Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zakupił dla uczestników wyprawy m.in. pamiątkowe medale, nagrody dla uczestników konkursów oraz kamizelki odblaskowe dla dzieci.

Rezerwat przyrody Świdwie to unikatowy w skali europejskiej rezerwat ptactwa wodnego i błotnego. Jest usytuowany w sercu polskiej części Puszczy Wkrzańskiej. To piękny, dziki teren. Czasem ptaki można dostrzec wśród zarośli rozlewiska . Można je również obserwować przez lunetę ustawioną na wieży obserwacyjnej. Przez Świdwie przepływa 32-kilometrowa Gunica, mająca swoje źródło w okolicy wioski Łęgi.Podziel się informacją ze znajomymi:#wirtualnepolice - Pozostałe informacje - turystyka i rekreacja