Rekordową liczbę 40 budek dla ptaków przynieśli uczestnicy akcji „Każdy ptaszek swój daszek”. W sobotę 2 marca na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach, przy ognisku, specjalnie powołana komisja konkursowa oceniła i nagrodziła budki.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


ZOBACZ MATERIAŁ WIDEO - Flesz Tygodnia #19 (4.03.2019)

W tym roku po raz dwudziesty na polanie rekreacyjnej za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach odbyła się impreza zorganizowana wspólnie przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach oraz Policki Klub Cyklistów SAMARAMA.

Ogółem wykonano i dostarczono aż 40 ptasich budek lęgowych. Wybrana komisja konkursowa oceniła wykonanie i przydatność domków, które lada dzień mają zasiedlić ptaki. Zdaniem komisji do najlepszych należy zaliczyć prace wykonane przez Karolinę Radzimską z SP nr 6, Jaśka Rubaj z Przedszkola w Tanowie i Marcela Pleskot z SP nr 8. Najwięcej budek wykonała młodzież pod kierunkiem Małgorzaty Medyny ze Szkoły Podstawowej nr 8. Ponadto komisja konkursowa zadecydowała, że wszystkie "ptasie mieszkanka" nadają się do zasiedlenia, toteż organizatorzy nagrodzili wszystkie prace.

- Część domków dzieci wraz z rodzicami same zawieszą w przydomowych sadach i ogrodach, część członkowie "Samej Ramy" ulokują w pobliskim starodrzewie, pozostałe domki zostaną przekazane do Nadleśnictwa Trzebież. - poinformował na FB Wiesław Gaweł z PCK SAMARAMA

W trakcie imprezy uczestnicy mogli upiec kiełbaski w ognisku, delektować się słodyczami i gorącymi napojami a także brać udział w zabawach sprawnościowych - "przeciąganie liny" czy "bieg z jajkiem". Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe znaczki.