Mało sprzyjające warunki atmosferyczne nie przestraszyły rowerzystów i także w tym roku miłośnicy turystyki rowerowej ze Szczecina i okolic tradycyjnie przywitali Nowy Rok na rowerach podczas Noworocznego Rajdu Rowerowego nad jezioro Świdwie. W wydarzeniu zorganizowanym przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus wzięło udział ponad 100 rowerzystów. Większość uczestników dotarła z trzech gmin na terenie których odbywał się rajd – Szczecina, Polic oraz Dobrej, ale w rajdzie wzięli udział także mieszkańcy Stargardu, Polic, Gryfina czy nawet Gorzowa Wielkopolskiego.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Na starcie rajdu organizatorzy rozdali uczestnikom kamizelki oraz akcesoria odblaskowe przekazane przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Szczecinie. Dobra widoczność rowerzystów jest szczególnie ważna w okresie jesienno – zimowym, kiedy to kierowcy samochodów mają często ograniczoną widoczność ze względu na warunki atmosferyczne.

Uczestnicy rajdu pokonali wspólnie 32 kilometry delektując się pięknem Puszczy Wkrzańskiej. Była to już szósta edycja wydarzenia i pomimo mało sprzyjających warunków pogodowych został pobity kolejny rekord frekwencyjny. Noworoczny Rajd Rowerowy nad jezioro Świdwie stał się wydarzeniem, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez rowerowych na Pomorzu Zachodnim.

Po dotarciu do Rezerwatu Świdwie Paweł Malinowski – prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus,wzniósł symboliczny toast bezalkoholowym szampanem i złożył życzenia uczestniczącym w rajdzie rowerzystom.

tekst Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus
fot. Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus i Mariusz Hałgas