Miłośnicy turystyki rowerowej tradycyjnie przywitają Nowy Rok na rowerach podczas Noworocznego Rajdu Rowerowego nad jezioro Świdwie, który organizuje Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Rajd cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Poprzednia edycja wydarzenia zgromadziła ponad 100 rowerzystów, którzy przybyli nie tylko ze Szczecina, ale także ze Stargardu, Goleniowa, Polic, Mierzyna oraz wielu innych miejscowości Pomorza Zachodniego.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Miłośnicy turystyki rowerowej spotkają się przy wejściu na Kąpielisko Głębokie 1 stycznia 2019 roku o godz. 12.00. Następnie wspólnie przejadą nad jezioro Świdwie, gdzie będą składać sobie życzenia noworoczne i rozmawiać o swoich rowerowych planach na rok 2019. Rowerzyści delektując się pięknem Puszczy Wkrzańskiej wspólnie pokonają dystans około 32 kilometrów. Organizatorzy zapraszają do uczestnictwa w wydarzeniu wszystkich chętnych, którzy chcą aktywnie rozpocząć Nowy Rok. W Rezerwacie Świdwie wolontariusze Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus przygotują ognisko. Uczestnicy wydarzenia otrzymają także materiały poprawiające bezpieczeństwo, które przekazały: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Szczecinie. Bezpieczeństwo oraz edukacja w zakresie bezpieczeństwa jest jednym z priorytetów działalności Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że z roku na rok Noworoczny Rajd Rowerowy gromadzi coraz więcej rowerzystów. Pięć lat temu wybraliśmy się w pięć osób, a poprzedni nasz rajd zgromadził już około 100 miłośników turystyki rowerowej. To pokazuje, że Polacy wybierają coraz częściej aktywne formy witania Nowego Roku. – powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Udział w rajdzie jest bezpłatny i może w nim uczestniczyć każdy chętny rowerzysta. Uczestnictwo w rajdzie nie wymaga wcześniejszej rejestracji zgłoszenia.