13 lipca o godz. 10.00 z terenu Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego OSIR przy ul. Piaskowej w Policach wystartuje Wakacyjny Rodzinny Rajd Rowerowy. Zgłoszenia i zapisy w dniu imprezy. Trasa rajdu będzie przebiegać wyłącznie po ścieżkach rowerowych - dystans ok. 16 km.

W niedzielę (30 czerwca) odbył się III Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy, na który przybyło ponad 300 miłośników turystyki rowerowej. Upał nie zniechęcił rowerzystów i przybyli do Mierzyna całymi rodzinami. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus wraz z Mierzyńskim organizacjami pozarządowymi, a swojego patio na festyn, który się odbył na zakończenie rajdu użyczyło Centrum Handlowe Ster.

Miniony weekend przyniósł dużo emocji i dobrej zabawy przy dźwiękach żeglarskiej muzyki. Sportowa rywalizacja podczas VIII Towarzyskich Regat w ramach XII edycji Łarpia Sail Festival wyłoniła zwycięzców w następujących kategoriach:

W niedzielę 30 czerwca w Mierzynie odbędzie wielkie święto miłośników turystyki rowerowej – III Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy. Rajd organizuje Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus, która zaprosiła do tego wydarzenia najprężniej działające organizacje pozarządowe w Mierzynie. Poprzednie edycje tego wydarzenia gromadziły po kilkuset uczestników i w tym roku organizatorzy spodziewają się dużej frekwencji.

W dniach 27-29 czerwca w Policach i Trzebieży odbędzie się Festiwal Piosenki Morskiej i Folk – ŁARPIA-SAIL-FESTIVAL połączony z VIII Regatami Towarzyskimi z udziałem żeglarzy z Fundacji Zobaczyć Morze. Organizatorem festiwalu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach we współpracy z UKS Fala Trzebież i Stowarzyszeniem Wodnym LEŃ.