W najbliższy weekend odbędzie się trzeci turystyczny ultramaraton rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego - Ultra Gryfus 2020. Uczestnicy zawodów będą ścigać się na trasie prowadzącej wokół Zalewu Szczecińskiego przez Pomorze Zachodnie w Polsce oraz Meklemburgię – Pomorze Przednie w Niemczech.

W najbliższą niedzielę (tj. 28 czerwca 2020 roku) odbędzie się IV Mierzyński Rodzinny Rajd Rowerowy, który organizuje Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Szczeciński klub do współpracy przy projekcie zaprosiła Rowerowy Mierzyn, Sołectwo Mierzyn oraz mierzyńskie organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn oraz My w Gminie Dobra. Partnerem wydarzenia tradycyjnie jest Centrum Handlowe Ster na którego patio rowerzyści zakończą rajd.

Już po raz dwunasty odbyła się Policka Gala Ruchu – pierwszy raz w nowym miejscu Szkole Podstawowej nr 8 w Policach.

W ramach budowy ścieżki rowerowej łączącej Police z Trzebieżą powstają również obiekty dla rowerzystów. W Trzebieży przy przystanku końcowym LS powstał "Bike&Ride" z miejscami postojowymi dla rowerów i samoobsługowym punktem naprawy rowerów.

Edward Fudro z Polic jest pierwszym Polakiem, który wszedł na 10 najwyższych masywów górskich Ameryk. Zajęło mu to łącznie 13 lat. W tym okresie również uczestniczył w wyprawach w inne rejony - Karakorum, Pamir czy Kaukaz.