20 maja w ramach Zachodniej Ligi MTB odbył się I Policki MTB Maraton. Zawodniczki i zawodnicy zmagali się z trasą, która usytuowana została na terenie Puszczy Wkrzańskiej. Rywalizowano na trzech dystansach - 8, 20 i 40 kilometrów.

POLUB NAS #wirtualnepolice

Wyścig w Policach wygrał Filip Hasse z Merx Team Wągrowiec / Gryfino. Tuż za nim finiszował Paweł Piotrowicz - PPbike Salon Rowerowy / Szczecin. Na trzecim miejscu zameldował się Przemysław Janik z 2x3 RACING TEAM / Szczeci.
W Kategorii Open Kobiet zwyciężyła Milena Bogucka CUBICA RACING TEAM / POLICE, drugie miejsce Małgorzata Lewandowska CUBICA RACING TEAM / POLICE, trzecie Małgorzata Gryszczuk AMG Cybinka Team.

Gościem honorowym maratonu był Andrzej Mąkowski - kolarz przełajowy, zawodnik Chemika Police, srebrny medalista w kategorii amatorów podczas Przełajowych Mistrzostw Świata w Wetzikonie w 1980 r.