Chemik Police pokonał Maritzę Płowdiw 3:0  (25:16, 26:24, 25:12). To drugie zwycięstwo  podopiecznych Jakuba Głuszaka w rozgrywkach Ligi Mistrzyń. Kolejne spotkanie LM 8 lutego w Płowdiwie.

POLUB NAS #wirtualnepolice

Pierwszy set siatkarki Chemika wygrały przekonująco do 16. Problemy dla podopiecznych Jakuba Głuszaka zaczęły się dopiero w drugiej odsłonie. Po zaciętej walce i długich wymianach w końcówce Chemik wygrał na przewagi. Trzeci set do 12 pokazał i pewna wygrana Chemika.

Z dobrej strony zaprezentowały się skrzydłowe naszego zespołu. Każda z nich utrzymała atak na poziomie wyższym niż 40 procent. Siatkarki Chemika wygrywały także w bloku 9:3. Chemik na swoim koncie zanotował 8 asów serwisowych, o 3 więcej od rywalek, których serwis miał być najsilniejszą bronią.

Przed własną publicznością Chemik zagra 27 lutego w Koszalinie z Vizura Ruma.

Chemik: Zaroślińska-Król (17), Mędrzyk (15), Smarzek (13), Veljković (8), Simeonova (4), Mirković (1), Krzos (l.)