W poprzedni weekend zawodniczki i zawodnicy UKS DEFMAR Police wzięli udział Mistrzostwach Polski Field.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Są to zawody zupełnie inne od tych "tarczowych" rozgrywanych na torach. Tutaj nie tylko celność ma znaczenie, ale również umiejętność "obliczenia" odległości od celu i wytrzymałość.

Zawody rozgrywane są na 24 celach, pierwsze przejście łucznicy strzelają nie znając odległości. W drugim przejściu odległości są już określone. Tylko w pierwszym dniu zawodnicy oddają 144 strzały liczone + rozgrzewkowe. Dzień drugi to eliminacje, czyli pojedynki.

Drużyna Defmara stanęła na wysokości zadania i pokazała, że policcy łucznicy poradzą sobie w każdych warunkach.

Drużyna UKS Defmar w Policach: Tomasz Chmielewski (bloczek), Przemysław Chmielewski (barebow), Władysław Motyka (Łuk olimpijski) zdobyli srebrny medal oraz tytuł Wicemistrzów Polski Field WA 2021.

Barebow

Przemysław Chmielewski pokonując kolejno ubiegłorocznych medalistów zwyciężył wszystkie pojedynki zdobywając tytuł Mistrza Polski Field WA 2021

Krystian Kryca przegrywając o włos pojedynek o brązowy medal (w barażu strzała przeciwnika trafiła bliżej środka tarczy), zakończył zawody na doskonałym 4 miejscu.

Łuk bloczkowy

Katarzyna Chmielewska zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski Field WA 2022.

Tomasz Chmielewski zajął 5 miejsce z doskonałą średnią trafień.

Łuk olimpijski

7 miejsce Władysław Motyka na co dzień jest zawodnikiem trenującym na łuku barebow. Z uwagi, że w Field drużyna składa się z trzech rodzajów łuków (olimpijski, barebow, bloczek) zdecydował się zmienić swoją kategorie na te zawody, po to, by Defmar mógł stanąć do rywalizacji drużynowej. Trenując tylko tydzień na zupełnie innym sprzęcie, odważył się rywalizować z najlepszymi i dzięki temu pokazać, że to drużyna jest dla niego ważna.

źródło: DEFMAR POLICE