20 maja na polanie za stadionem Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piaskowej w Policach, odbędzie się I Policki Maraton MTB, którego organizatorem jest Policka Akademia Sportu. Gościem honorowym maratonu będzie Andrzej Mąkowski - kolarz przełajowy, zawodnik Chemika Police, srebrny medalista w kategorii amatorów podczas Przełajowych Mistrzostw Świata w Wetzikonie w 1980 r.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Zawodniczki i zawodniczy I Polickiego Maratonu MTB będą się zmagać z trasą na terenie Puszczy Wkrzańskiej. Do wyboru będzie jeden z trzech dystansów.

Na dystansie 8-kilometrowym wystartuję pary - osoba do lat 15 wraz z pełnoletnim opiekunem.

– Trasa łatwa, przejezdna i każdy bez problemów da sobie z nią radę – tłumaczy Przemysław Burzych, współorganizator maratonu.

Drugi dystans to trasa o długości 20 kilometrów.

– Jest to trasa zdecydowanie bardziej wymagająca, zawierająca w sumie przewyższenia na dystansie 400 metrów. Czas przejazdu szacowany jest na około 80 minut – wyjaśnia Burzych.

Trzecia trasa będzie o długości 40 kilometrów, gdzie suma przewyższeń na dwóch pętlach będzie wynosiła około 800 metrów.

– Policki wyścig MTB to powrót do bardzo dużych tradycji rowerowych naszego miasta – podkreśla Przemysław Chabasiński, współorganizator maratonu.

Przed laty w Policach sukcesy odnosiła sekcja kolarstwa przełajowego Chemika Police.  I Policki MTB Maraton to próba nawiązania do tej historii.

Partnerami I Polickiego Maratonu MTB jest Gmina Police oraz Powiat Policki. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła m.in. Internetowa Telewizja Regionalna „HB”, Dziennik Policki oraz Wirtualne Police.

Zapraszamy 20 maja - początek imprezy godzina 10:30.