W meczu IX kolejki Kipsta 4 Liga Chemik Police zremisował na wyjeździe z Darłovią Darłowo 2:2. Bramki dla Chemika zdobyli Manuel Ponce Garcia i Emil Andrzejewski.

POLUB NAS #wirtualnepolice

Żółtozieloni na mecz z Darłovią wyszli mocno zmotywowani chęcią zmazania wstydliwej porażki z Vinetą Wolin, jednak dość niespodziewanie w 5 minucie meczu Darłovia wyszła na prowadzenie. Gospodarze przeprowadzili szybką kontrę a Popiołka strzałem zza pola karnego pokonał Palusziewicz. Chemicy jeszcze nie otrząsnęli się po stracie bramki, a przegrywali już 2:0. Po błędzie naszej obrony bramkę z najbliższej odległości zdobył Fastyn. Policzanie ruszyli do odrabiania strat jednak większość akcji naszego zespołu rozbijała ostro grająca obrona Darłovii.

Druga część to zdecydowana przewaga naszego zespołu. Gospodarze szukali swoich szans na podwyższenie rezultatu w grze z kontry. Jednak nasza obrona bez problemu radziła sobie z napastnikami Darłovii. W 73 minucie spotkania chemicy zdobyli bramkę kontaktową. Jej autorem był Manuel Ponce Garcia, który wykończył zespołową akcję i strzałem zza pola karnego pokonał golkipera Darłovii. Chwilę później powinno być 2:2. Jednak fatalnego błędu bramkarza Darłovii nie wykorzystał Dominik Dąbrowski. Bramka na 2:2 padła w 84 minucie spotkania po sprytnie rozegranym rzucie rożnym, bramkę strzałem z głowy zdobył Emil Andrzejewski.

Chemik: Popiołek - Jakubiak, Andrzejewski, Bieniek, Dyczewski, Korotkiewicz, Szala(46' Drumlak), Dąbrowski, Data, Ponce Garcia, Białek.