Bardzo udany start zanotowały zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego "Ósemka" Police podczas Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16. Zawody odbyły się w sobotę 11 września br. roku na stadionie lekkoatletycznym w Szczecinie.

POLUB NAS #wirtualnepolice

Wśród 395 zawodników startujących w tych zawodach zawodniczki UKL ÓSEMKA wywalczyły dwa krążki. Srebrny medal z bardzo dobrym nowym rekordem życiowym wywalczyła w biegu na 100 metrów Weronika Sadowska. Jej wynik 12,73 sekundy jest gorszy od zwyciężczyni tylko o 0,03 sekundy. Dużą niespodziankę sprawiły dziewczęta w sztafecie 4x100 metrów. Sztafeta w składzie: Oliwia Rorbach, Aleksandra Kaźmierczak, Julia Rudnik oraz Weronika Sadowska wywalczyła brązowy medal w czasie 53,42 sekundy. Sztafeta + 2 rezerwowe Weronika Jasiak oraz Kinga Wodecka w dniach 25-26 września reprezentować będą policki klub na Mistrzostwach Polski U16 w Karpaczu.

W zawodach bardzo dobrze zaprezentowały się pozostałe reprezentantki UKL ÓSEMKA: Julia Budner oraz Oliwia Piwońska (pchnięcie kulą); Kinga Wodecka oraz Oliwia Rorbach (bieg na 100 metrów), Weronika Jasiak oraz Julia Rudnik (skok w dal) oraz Aleksandra Kaźmierczak (300 metrów przez płotki).

źródło: UKL ÓSEMKA