Po roku przerwy związanej z pandemią, wróciła "Policka Piętnastka" jeden z najstarszych biegów ulicznych w Polsce. Dzisiaj (6 czerwca) zawodniczki i zawodnicy pobiegli na dystansie 5 i 15 km, oraz pomaszerowali z kijkami 5 km.

Na dystansie 15 km pierwsze miejsce zdobył Artur Olejarz z czasem 00:53:52. Wśród pań najszybsza była Monika Jackiewicz z czasem 01:01:40.

Zwycięzcą na dystansie 5 km był Bartosz Nowicki, który pokonał trasę w czasie 00:16:43. Pierwsze miejsc wśród pań zajęła Klaudia Gredka z czasem 00:18:57.

Trasę 5 km z kijkami najszybciej pokonał Marek Dołęgowski (00:30:29), najszybsza wśród pań była Małgorzata Masłyk (00:33:10).

Przed rozpoczęciem biegu głównego organizatorzy przygotowali specjalne koszulki dla "Legend Polickiej Piętnastki" – Wiesława Kotarskiego, Krzysztofa Pokrzywińskiego i Mariana Kani, które wręczyli burmistrz Władysław Diakun przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski i przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Rogowski. Podziękowano również poprzednim organizatorom "Polickiej Piętnastki" – Władysławowi Kosiorkiewiczowi i Piotrowi Ładzie.