16 maja, w Przęsocinie, odbyła się Pierwsza edycja Zachodniopomorskiego Pucharu MTB. Na starcie stanęło ponad 250 zawodniczek i zawodników i 50 dzieciaczków.

POLUB NAS #wirtualnepolice

Jako pierwsi wystartowali najmłodsi. Odbyły się wyścigi Maluszków, Starszaków i Juniorów.

Po najmłodszych przyszedł na ściganie się trasą poprowadzoną najciekawszymi singlami Puszczy Wkrzańskiej, szybką i dynamiczną z kilkoma spokojnymi podjazdami oraz technicznymi akcentami.

Zawodnicy startowali na trzech dystansach MINI (20 km), MEGA (40 km) i GIGA (60 km).

Na dystansie MINI najszybszy był Piotr Jarmużewski  z 2x3 Racing Team z czasem 00:49:39. Wśród kobiet zwyciężyła Anna Gaborska 17 SKK Szczeciński Klub Kolarski z czasem 00:57:38.

40 kilometrów trasy MEGA najszybciej pokonał Jakub Orzechowski Protour Racing Team z czasem 01:36:03. Wśród pań najszybsza była Magdalena Płachecka-Roszatycka Protour Racing Team  z czasem 02:00:58.

Na dystansie GIGA pierwsze miejsce zajął Mariusz Gil Euro Bike Kaczmarek Electric Team z czasem 02:22:19.

Podczas imprezy można było również wesprzeć zbiórkę pieniędzy na terapię genową dla Ingi Niedźwieckiej z Przęsocina.

Trasa maratonu była wymagająca a padający deszcz jeszcze zwiększył stopień trudności.