Zimno, deszcz i wiatr w takich warunkach musieli mierzyć się łucznicy podczas I Rundy Pucharu Polski w łukach bloczkowych i barebow, który się odbył w dniach 1-2 mają w Legnicy. Na linii strzelań stanęło 99 zawodników z czego 10 reprezentowało policki klub "Defmar" Police.

reklama

W łukach barebow od początku prowadzenie objął Dominik Nowak, ustanawiając nowy rekord Polski (poprawił swój własny wynik z poprzedniego roku). Zakończył rywalizację z najlepszym wynikiem wśród łuków barebow oraz otrzymał koszulkę Lidera Pucharu Polski.

Władysław Motyka w kwalifikacjach zajmował 2 miejsce, a po przegranych dwóch pojedynkach zakończył rywalizację na bardzo dobrym 4 miejscu.

Jacek Mark pokazał dobrą kondycję na rozpoczynający się sezon wygrywając pojedynek z obecnym Mistrzem Polski na torach otwartych. Kolejny pojedynek niestety musiał oddać, przegrywając w barażu 1 punktem.

Wśród kobiet barebow Dominika Motyka zakończyła rywalizację na 8 miejscu, a Justyna Cylejowska na 9.

Nasi bloczkowcy również pokazali swój charakter.

Tomasz Chmielewski po kwalifikacjach zajmował 11 miejsce, po przegranym pojedynku w niedzielę zakończył zawody na 17 miejscu. Na tym samym miejscu zakończył swoją rywalizację Danijel Petrović. Zdzisław Michalewicz i Dariusz Serocki również walczyli do końca. Barbara Blok po eliminacjach zakończyła rywalizację na 9 miejscu.

Niestety z uwagi na panujące warunki pogodowe mixty zostały wyłonione na podstawie punktacji, bez pojedynków. Nasz mózg w składzie Tomasz Chmielewski i Barbara Blok zajęli 8 miejsce.

 

Aktualny ranking Pucharu Polski po I rundzie dla zawodników klubu "DEFMAR" Police wygląda następująco:

Łuki barebow mężczyźni:

1 Dominik Nowak

3 Władysław Motyka

5 Jacek Mark

Łuki barebow kobiety:

8 Dominika Motyka

9 Justyna Cylejowska

Łuki bloczkowe mężczyźni

15  Tomasz Chmielewski

25  Danijel Petrović

34 Zdzisław Michalewicz

44 Dariusz Serocki

Łuki bloczkowe kobiety:

9 Barbara Blok

źródło: Akademia Łucznictwa i Sportów Strzeleckich "Defmar" Police