W 21 kolejce piłkarze Chemika Police podejmowali na własnym stadionie drużynę GKS Przodkowo. Mecz zakończył się zwycięstwem gości.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Od początku grę prowadziła nasza drużyna, która stworzyła sobie dwie dogodne okazje do zdobycia bramki. Jednak w obu przypadkach piłka po strzałach Kuby Świdra minimalnie mijała bramkę gości. Przyjezdni próbowali swoich szans w kontrach i po jednej z takich akcji w 35 minucie wywalczyli rzut wolny, po którym piłkę do własnej siatki skierował Mateusz Kosacki. Żółtozieloni rzucili się do odrabiania strat i już dwie minuty później doskonałą okazję na wyrównanie stanu spotkania miał Ilia Michałowski, jednak strzał naszego pomocnika  z najwyższym trudem wybronił bramkarz gości. Kolejną szanse nasz zespół miał w 42 minucie, ale i tym razem dobrą interwencją popisał się golkiper Przodkowa.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla naszej drużyny. W 47 minucie w polu karnym ręką zagrał Mateusz Palej i sędzia główny podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienia Patok. Mimo straty dwóch bramek policzanie dalej atakowali. Jednak za każdym razem od straty bramki drużynę GKSu ratował bramkarz. Goście kończyli mecz w dziesięciu gdyż za brutalny faul na Kosackim z boiska wyleciał zdobywca bramki Patok.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:2. Teraz liga zostanie podzielona na grupę mistrzowską i spadkową. Chemicy trafią do grupy spadkowej i zagrają tam z zespołami, które zostały sklasyfikowane na pozycjach od 9 do 22.

Chemik: Brzozowski – Dąbrowski, Palej(80’ Witkowski), Kosacki, Białek(80’ Szczykutowicz), Konik(60’ Klimkowicz), Michałowski, Jakubiak, Świder, Data(70’ Szala), Chyrek

Bramki:

0:1 - 36 min Kosacki (s)

0:2 - 49 min Patok