W ostatni weekend stycznia, w Wilkowicach koło Żywca, odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w Łucznictwie. Na linii strzelań stanęło łącznie 205 zawodników z całej Polski, z czego 15 zawodników klubu DEFMAR POLICE.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


W konkurencji Barebow, klub DEFMAR POLICE do samego końca wiódł prym, pokonując zawodników z takich miast jak Warszawa.

Wyniki naszych zawodników:

Konkurencja Barebow

Dominik Nowak pokonując wszystkich rywali zdobył złoty medal i tytuł Halowego Mistrza Polski na rok 2021.

Kolejne doskonałe miejsca zdobyli:

7. Władysław Motyka

9. Jacek Mark

11. Przemysław Chmielewski

18. Krystian Kryca

Wśród kobiet:

6 miejsce Julia Ignaczak

7. Dominika Motyka

8. Joanna Kryca

10. Justyna Cylejowska

Policki zespół barebow w składzie: Dominik Nowak, Władysław Motyka, Przemysław Chmielewska, Jacek Mark, pokonał wszystkie zespoły i w finale wygrywając z klubem z Warszawy 6:0 w setach, zdobył tytuł Drużynowego Halowego Mistrza Polski na rok 2021.

Drugi zespół kobiet w składzie Dominika Motyka, Justyna Cylejowska, Julia Ignaczak, Joanna Kryca, również zdobył zespołowy złoty medal Halowych Mistrzostw Polski.

Kolejnym sukcesem okazały się pojedynki mikst (kobieta+mężczyzna), nasi zawodnicy tocząc zaciętą walkę zdobyli kolejne medale i tytuły.

Mikst I Dominik Nowak i Joanna Kryca oraz Mikst II Władysław Motyka i Dominika Motyka w zaciętej walce skończyli ex aequo na 3 lokacie, przywożąc do Polic podwójnie tytuły II Halowych Wicemistrzów Polski na rok 2021 r.

 

Dodatkowo zawodnicy UKS DEFMAR POLICE, zakończyli zmagania podczas mistrzostw ustanawiając szereg Rekordów Polski:

Dominik Nowak ustanowił dwa rekordy Polski 1x18m, oraz 2x 18m.

Drużyna mężczyzn w składzie Dominik Nowak, Władysław Motyka, Przemysław Chmielewski, Jacek Mark ustanowili Drużynowy Rekord Polski Mężczyzn. Natomiast drużyna damska w składzie: Dominika Motyka, Justyna Cylejowska, Julia Ignaczak, Joanna Kryca ustanowiły Drużynowy Rekord Polski Kobiet.

 

Również pozostali łucznicy naszego klubu zajęli doskonale lokaty.

Drużyna mężczyzn w łukach bloczkowych, pomimo zajęcia w kwalifikacjach przedostatniego miejsca, w pojedynkach eliminacyjnych poradzili sobie tak doskonale, że ukończyli Mistrzostwa Polski na 5 lokacie, przegrywając jedynie jeden pojedynek z niepokonanym od 3 lat zespołem A3D Toszek.

Indywidualnie również mogą cieszyć się świetnymi wynikami:

17 miejsce Tomasz Chmielewski

33 Dariusz Serocki

46 Maciej Kolasa

49 Edward Fudro

51 Zbigniew Stawny

W łuku olimpijskim Robert Krawczak zakończył rywalizację na 40 lokacie.

Zawodnicy trenują pod okiem doświadczonego trenera Marka Stemplowskiego.

Katarzyna Chmielewska