Kilkanaście tysięcy uczniów wzięło udział w trzeciej odsłonie Drużyny Energii. Wśród nich również reprezentacja Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Trzebieży. Mająca swój finał w Gdańsku zacięta rywalizacja o puchar i nagrody do końca trzymała w napięciu. Ostatecznie zwyciężyła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Starych Zawadach a drużyna MOW Trzebież zajęła drugie miejsce.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Uroczysty finał zwieńczył 3. edycję Drużyny Energii, programu w którym przez kilka miesięcy 15 tys. uczniów ze 148 szkół podstawowych trenowało podejmując wyzwania gwiazd polskiego sportu. Uczestnicy projektu rywalizowali w 5. dyscyplinach: lekkoatletyce, koszykówce, piłce nożnej i ręcznej oraz OCR, nagrywając przy okazji kilkanaście tysięcy filmów ze swoimi ćwiczeniami.

Podczas etapu sportowego Drużyny Energii wybitni sportowcy: Paulina Guba, Adam Hrycaniuk, Sławomir Szmal, Przemysław Świercz i Jakub Zawistowski przez kilka tygodni wyznaczali uczestnikom sportowe zadania, które należało wykonać i udokumentować za pomocą filmu wideo. Najlepsze szkoły w każdej z pięciu dyscyplin zdobyły sprzęt sportowy oraz zapewniły sobie wizytę ambasadorów oraz awans do Wielkiego Finału.

Podczas Wielkiego Finału spotkały się reprezentacje 6 szkół: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach, Szkoła Podstawowa w Łuszczowie, Szkoła Podstawowa w Strojcu, Szkoła Podstawowa w Golicach, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży oraz  Szkoła Podstawowa im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach.

Szkolne reprezentacje rywalizowały ze sobą w 5 dyscyplinach. Każda z drużyn miała swojego kapitana w osobie jednego z ambasadorów. Dodatkowo tego dnia do zabawy dołączyła również Joanna Fiodorow, srebrna medalistka Mistrzostw Świata w rzucie młotem, która zagrzewała wszystkie ekipy do walki o zwycięstwo.

Ostateczna klasyfikacja Wielkiego Finału:

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Starych Zawadach

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Trzebieży

Szkoła Podstawowa w Strojcu

Szkoła Podstawowa im. Ks. Kanonika Bolesława Śledzia w Kosobudach

Szkoła Podstawowa w Golicach

Szkoła Podstawowa w Łuszczowie

Drużyna Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży w nagrodę za drugie miejsce otrzymała 7 350 zł na sprzęt sportowy dla szkoły.

źródło: druzynaenergii.plPodziel się informacją ze znajomymi:#wirtualnepolice - Pozostałe informacje sportowe