W dniach 19-20 września na obiekcie OSIR, przy ul. Piaskowej w Policach odbyły się XII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters w Łucznictwie. W sportowych zmaganiach udział wzięło prawie dziewięćdziesięciu zawodników z Polski, Słowacji i Niemiec. Dla niektórych był to powrót do łucznictwa po kilkudziesięciu latach przerwy.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w osiemnastu kategoriach sprzętowych i wiekowych - łuki olimpijskie, łuki bloczkowe, łuki barebow, od 30 r.ż. do 80 r.ż.

- Nam chodzi o to, aby ci zawodnicy, którzy już dawno temu skończyli karierę chcieli się spotykać. Przyjeżdżać chociaż raz do roku na taką imprezę jak Mistrzostwa Polski Masters, spotkać się w starym gronie mistrzów – bo tutaj są zawodnicy, którzy mają spore osiągnięcia na arenie krajowej i międzynarodowej – mówił Marek Stemplowski z Akademii Łucznictwa i Sportów Strzeleckich "Defmar" Police.

Na turnieju pojawiła się m.in. Jadwiga Wilejto utalentowana zawodniczka takich klubów jak: Rybak Trzebież, Łucznik Trzebież, Chemik Police i Obuwnik Prudnik. Podczas Mistrzostw Polski zdobyła 39 medali. 42 razy pobiła rekord Polski. Olimpijka z Monachium, Montrealu i Moskwy. Na swoim koncie ma również cztery rekordy świata.

- Rybak Trzebież był to mój pierwszy klub, gdzie zaczęłam strzelanie. Potem przeszłam do Chemika Police, gdzie byłam krótko ale 5 medali Mistrzostw Polski – wszystkie złote, 5 rekordów pozostało właśnie tu w Policach – mówiła Jadwiga Wilejto.

Na tych zawodach czynni zawodnicy rywalizowali o tytuł mistrza, weterani... z mistrzowską precyzją z łukiem w ręku wspominali lata świetności.

- Spotyka się koleżanki, kolegów, sprzed lat, te zawody to sama przyjemność. Dla mnie są to dwunaste zawody, w wielu miastach byłam ale najładniej znów w Policach – mówiła Jadwiga Wilejto.

Organizatorem turnieju był UKS DEFMAR POLICE.