W sobotę, 5 września, na terenie GCEiR w Trzebieży odbyła się impreza żeglarska "PolSailing Day", która realizowana była w ramach programu Polskiego Związku Żeglarskiego - "Polsailing". Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy FALA z Trzebieży.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Projekt miał charakter sportowo-edukacyjny i skierowany był do dzieci w wieku szkolnym. W programie znalazły się nie tylko regaty klasy Optymist i Cadet ale i też różne zadania  żeglarskie, którym sprostać próbowały wszystkie dzieci bez względu na umiejętności żeglowania. Były to między innymi: podciąganie na bomie, nauka podstawowych węzłów w "Węzełkowie", wybieranie cumy czy rzut kołem ratunkowym.

Każdy z uczestników projektu otrzymał stosowny certyfikat, medal oraz nagrodę a najlepsi zawodnicy regat również puchary.

- Sobotnia impreza była podsumowaniem wakacyjnego programu edukacji żeglarskiej "Polsailing" koordynowanego przez Polski Związek Żeglarski – poinformował Przemysław Żółtowski prezes UKS FALA Trzebież. - Projekt realizowany był przez trzebieski UKS FALA. Każde dziecko w wieku 7-11 lat mogło odbyć 15-godzinny (5-dniowy) kurs żeglowania w oparciu o łódki klasy Optymist. W ten sposób przeszkolonych zostało 50 młodych adeptów.