W meczu V kolejki III Ligi piłkarze Chemika Police przegrali na wyjeździe z KP Starogard Gdański 2:0.

POLUB NAS #wirtualnepolice

Sobotni mecz stał na wyrównanym poziomie. Obie drużyny stworzyły dogodne sytuacje do zdobycia bramek, jednak tylko KP Starogard Gdański potrafił zamienić je na bramki.

W 61 minucie gry po rzucie rożnym i zamieszaniu piłka trafiła pod nogi Powszuka, a ten mając przed sobą tylko Brzozowskiego zdobył bramkę na 1:0.  Po utracie bramki chemicy ruszyli do odrabiania strat i do końca meczu praktycznie nie schodzili z połowy gospodarzy.

Nasza drużyna miała też dwie wyśmienite okazje do zdobycia bramki. Najpierw okazji sam na sam nie wykorzystał Jakub Sobecki, chwilę później kapitalną prostopadła piłkę z głębi pola do wychodzącego na czystą pozycję Jakubiaka zagrał Dawid Szala. Zawodnik Chemika mając przed sobą tylko bramkarza gości uderzył jednak nad poprzeczką.

W ostatniej akcji meczu gospodarze po kontrze podwyższyli wynik meczu na 2:0.

W następnej kolejce Chemik zmierzy się na własnym boisku z Kotwicą Kołobrzeg.

Chemik: Brzozowski - Jakubiak, Stolz, Siluk, Klimkowicz, Kowalczyk(60' Białek), Mykhailovskyy(82' Roszczyk), Korotkiewicz(46' Jałoszyński), Szala, Świder, Rudnik(65' Sobecki).