II Międzynarodowy Turniej Łuczniczy Śladami Rybaka to impreza, która w jeden rozrosła  się do jednego z największych turniejów łuczniczych w Polsce! 150 zawodników z Polski i zagranicy rywalizowało z weekend na stadionie OSIR przy ul. Piaskowej w Policach.


POLUB NAS #wirtualnepolice   



Fot. Mariusz Hałgas

Wśród zawodników mogliśmy zobaczyć m.in. nr 1 wg rankingu WA wśród łuczników bloczkowych ON Marcela Pavlika, medalistkę Igrzysk Olimpijskich i wicemistrzynię świata ON Milenę Olszewską oraz wielokrotnego medalista oraz rekordzistę Polski Łukasza Przybylskiego.

W latach 50, 60 i 70 ubiegłego stulecia łucznictwo królowało w naszej gminie. Zawodnicy klubów "Rybak Trzebież", "Łucznik Trzebież", "Chemik Police" zdobywali laury nie tylko w Polsce ale również za granicą. To z tych klubów wywodzą się byli reprezentanci Polski, wielokrotni medaliści m.in. Zbigniew Miszewski, Marian Jarząbek oraz multimedalistka, olimpijka, wielokrotna rekordzistka Polski i Świata Jadwiga Wilejto.

 

WYNIKI

Łuki klasyczne – mężczyźni

  1. JANISZEWSKI Ryszard - AZS SURMA Poznań
  2. MICHALAK Sławomir - "ROKIS" Radzymin
  3. KOWALSKI Robert - MKŁ Strzała
  4. DIETRICH Mariusz - KS Leśnik Poznań

 

Łuki klasyczne – kobiety

  1. CZYŻ Julia - AZS SURMA Poznań
  2. SIEBERT Sandra - AZS SURMA Poznań
  3. OLSZEWSKA Milena - Start Gorzów Wlkp.
  4. SILNA Paulina - KS Leśnik Poznań

 

Łuki klasyczne - kadeci

  1. JANUS Seweryn - AZS SURMA Poznań
  2. KRYCH Dawid - AZS SURMA Poznań
  3. CZAPLIŃSKI Jakub - ULKS Zryw Dobrcz
  4. WĘGLARZ Wojciech - LKS "Łucznik" Żołędowo

 

Łuki klasyczne - kadetki

  1. BŁASZCZYK Zuzanna - Mewa Kołobrzeg
  2. SZÓSTAK Adrianna - Mewa Kołobrzeg
  3. SIWAK Weronika - ULKS Zryw Dobrcz
  4. ŁAWICKA Zuzanna - AZS SURMA Poznań

 

Łuki klasyczne - młodzicy

  1. BRYNKIEWICZ Oliwer - Mewa Kołobrzeg
  2. SURÓWKA Maksymilian - Mewa Kołobrzeg
  3. STOMA Michał - Mewa Kołobrzeg
  4. KAMIŃSKI Tymoteusz - AZS SURMA Poznań

 

Łuki klasyczne - młodziczki

  1. STRZAŁKA Otylia - Harnaś Jeleśnia
  2. KOZIOLKO Abigeil - Mewa Kołobrzeg
  3. STRZAŁKA Roksana - Harnaś Jeleśnia
  4. ROSZAK Paulina - AZS SURMA Poznań

 

Łuki bloczkowe - mężczyźni

  1. PRZYBYLSKI Łukasz - A3D Toszek
  2. KONECKI Przemysław - LUKS ORLIK Goleszów
  3. PAVLIK Marcel - Slovakia
  4. DUDKA Adam - ICSIR START Lublin

 

Łuki bloczkowe - kobiety

  1. STANIECZEK Anna - LUKS ORLIK Goleszów
  2. KAPUSTA Małgorzata - KS Płaszowianka Kraków
  3. BLOK Barbara - DEFMAR Police
  4. DUDKA Dorota - ICSIR START Lublin

 

Barebow Mężczyźni

  1. NOWAK Dominik - DEFMAR Police
  2. GIL Kamil - MKŁ Strzała
  3. DIETRICH Jerzy - Karima Prząsław
  4. MARCHLEWICZ Piotr - Sokół Brzoza

 

Barebow Kobiety

  1. ZAGRODZKA DOBIJA Iga - Karima Prząsław
  2. KARKOSZKA Regina - LKS TEMPO Stolarzowice
  3. GORZELAK Barbara - LKS "Łucznik" Żołędowo
  4. ZAJDEL Zofia - LKS TEMPO Stolarzowice