Wynik meczu ćwierćfinałowego Pucharu Polski ZZPN pomiędzy drużynami SCRS Barlinek - Chemik Police został zweryfikowany jako walkower na korzyść zespołu z Barlinka. Jako uzasadnienie decyzji podano udział w meczu zawodnika nieuprawnionego do gry. Klub nie złożył w wymaganym terminie dokumentu potwierdzającego zawarcie aneksu do umowy transferu czasowego z przedłużeniem okresu wypożyczenia.

reklama

- Chcielibyśmy przede wszystkim przeprosić kibiców naszej drużyny, którzy liczyli na obronę trofeum zdobytego w poprzednim sezonie.  Przesunięcie terminów rozgrywania meczów, ze względów na sytuację epidemiczną w kraju, spowodowało zmianę zasad udziału zawodników  w rozgrywkach dokończenia Pucharu Polski ZZPN sezonu 2019/2020. Do końca czerwca uprawnieni do udziału w tych rozgrywkach byli wszyscy zawodnicy potwierdzeni i uprawnieni do gry w drużynie, do rozgrywek mistrzowskich tego sezonu. W przypadku zawodników, których umowy transferu czasowego wygasały z dniem 30 czerwca, ich czas obowiązywania mógł być przedłużony do 31 lipca za zgodą obu klubów i zawodnika. Porozumienie takie zostało osiągnięte przez zainteresowane strony, niestety nie dotrzymaliśmy formalnego terminu złożenia stosownych dokumentów w ZZPN. Nasz klub nie skorzysta z przysługującego mu prawa odwołania się od powyższej decyzji do Komisji Odwoławczej ZZPN - poinformował w imieniu zarządu KP Chemik Police Romuald Hryniewicz.

Przeczytaj również:

Chemik ukarany walkowerem – nie zagra w półfinale PP