We wczorajszym meczu VI rundy Pucharu Polski na szczeblu ZZPN chemicy pokonali na wyjeździe drużynę Odry Chojna 2:0. Bramki dla naszego zespołu w drugiej części spotkania zdobył Krystian Peda. 


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Chemik Police mimo problemów kadrowych jechał do Chojny jako obrońca tytułu i faworyt sobotniego spotkania. Od początku meczu to chemicy przejęli inicjatywę i kreowali grę. Gospodarze cofnęli się do defensywy i próbowali rozbijać ataki naszego zespołu. Pierwszą groźną sytuację policzanie stworzyli sobie w 15 minucie meczu. Silne uderzenie zza pola karnego Borysa Jałoszyńskiego z najwyższym trudem obronił golkiper gospodarzy.

Po przerwie, drużyna Odry przeprowadziła groźną akcję po której bardzo dobrą interwencją popisał się Patryk Brzozowski. Chwilę później to nasza drużyna mogła wyjść na prowadzenie. Po szybkiej wymianie podań piłka trafiła do Oskara Klimkowicza, ten wrzucił piłkę w pole karne wprost do niepilnowanego Jałoszyńskiego. Borys mając czas przymierzył i huknął. Jednak znowu doskonałą interwencją popisał się golkiper Odry. Wreszcie w 69 minucie meczu po akcji wprowadzonego 10 minut wcześniej Jakuba Świdra, bramkę zdobył Krystian Peda. Jakub w biegu minął dwóch rywali wyłożył piłkę Krystianowi a ten bez problemu umieścił piłkę w bramce. W 86 minucie było już 2:0 dla chemików a swoją drugą bramkę tego dnia zdobył Peda, który wykorzystał jedenastkę, po faulu na Danielu Kowalczyku.  Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0 i nasza drużyna mogła cieszyć się z awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski. 

Chemik: Brzozowski - Jakubiak, Bedliński, Vovchenko, Klimkowicz, Jóźwiak(85' Korotkiewicz), Kąkol(57' Świder), Ława, Jałoszyński(75' Kowalczyk D.), Peda, Sobecki(85' Dymitrowski)

Bramki:

1:0 - 69 min Krystian Peda

2:0 - 85 min Krystian Peda

tekst/fot. Ariel Szydłowski