29 kwietnia odbyła się wideokonferencja przedstawicieli zespołów piłkarskich grających w III lidze z terenu województwa zachodniopomorskiego z prezesami Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Pawłem Wojtalą i prezesem Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej Janem Bednarkiem.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Spotkanie miało na celu przeanalizowanie sytuacji w rozgrywkach III ligi. W telekonferencji oprócz Chemika wzięły udział osoby reprezentujące m.in., Świt Skolwin, Pogoń Szczecin, Bałtyk Koszalin, Kotwicę Kołobrzeg i Gwardię Koszalin. Policki klub reprezentował prezes Przemysław Korotkiewicz. Po dyskusji przedstawiciele wszystkich klubów opowiedzieli się za zakończeniem sezonu piłkarskiego 2019/20, z uwagi na obecną sytuację związaną z pandemią koronawirusa.

- Na chwilę obecną zdrowie życie zawodników i wszystkich zgromadzonych wokół klubów jest najważniejsze. Podobnie jak wiele klubów, KP Chemik Police nie jest w stanie spełnić wszystkich wymogów PZPN związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa zdrowotnego wszystkich zawodników. Wiąże się to chociażby z zakupem testów na koronawirusa oraz przeprowadzaniem ich przed każdym spotkaniem ligowym. Zdrowie i życie wszystkich zawodników oraz ich rodzin jest dla nas najważniejsze – powiedział prezes KP Chemik Police Przemysław Korotkiewicz.

Podczas spotkania omówiono propozycję odnośnie spadków i awansów. 

- KP Chemik Police opowiedział się za tym aby nikt z III ligi nie spadł. Nie mniej jednak biorąc pod uwagę zaistniałą sytuację będziemy wspierać kluby, które mają niewielką stratę do lidera i chciałyby awansować do II ligi. Dlatego jesteśmy otwarci na propozycje zainteresowanych klubów, które czują się na tyle silne by grać w 2 lidze i spełniłyby warunki licencyjne, przedstawione przez PZPN i nie mają dużej straty do lidera. Taka strata to maksymalnie 2-3 punkty -  powiedział Przemysław Korotkiewicz.

11 maja Polski Związek Piłki Nożnej ma wydać decyzje dotyczącą dokończenia rozgrywek w sezonie piłkarskim 2019/2020, która ma być jednakowa dla całego kraju.

źródło: Ariel Szydłowski / KP CHEMIK POLICEPodziel się informacją ze znajomymi:#wirtualnepolice - Pozostałe informacje sportowe