1,4 mln złotych będzie musiał zapłacić Klub Piłki Siatkowej Chemik Police S.A. Polickiemu Stowarzyszeniu Piłki Siatkowej Chemik Police. W zeszłym roku Sąd Okręgowy w Szczecinie wydał wyrok w tej sprawie. Dzisiaj w Sądzie Apelacyjnym – apelacja została odrzucona a wyrok jest prawomocny.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Sprawy sądowe toczyły się w tej sprawie przez trzy lata. Chodzi o umowę między KPS Chemik Police i PSPS Chemik Police z 2013 roku, kiedy to po awansie drużyny PSPS Chemik Police do Ligi Siatkówki Kobiet, drużynę i miejsce w ekstraklasie przejęła spółka KPS Chemik Police. Z tego tytułu KPS miał płacić PSPS-owi, przez pięć lat, 700 tys. zł rocznie. Przez trzy lata pieniądze wpływały na konto PSPS.

Brak dalszych wpłat, w 2016 roku, spowodował wycofanie przez PSPS Chemik Police drużyny seniorskiej z pierwszej ligi. Główną część budżetu stanowiły bowiem środki z umowy zwartej z KPS.

- Po sądowej batalii! PSPS CHEMIK Police vs KPS Chemik Police 3:0. Apelacja odrzucona. Wyrok prawomocny! – taki wpis pojawił się dzisiaj na profilu FB PSPS Chemik Police.

Pełnomocnik KPS Chemik Police mecenas Bartłomiej Sochański zapowiedział złożenie kasacji.

fot. archiwumPodziel się informacją ze znajomymi:#wirtualnepolice - Pozostałe informacje sportowe