Kibice w Legionowie obejrzeli bardzo dobry mecz. Triumfatorki Superpucharu Polski 2019 walczyły z drużyną DPD Legionovii w pięciu zaciętych i ciekawych setach. Po kapitalnym meczu lepsze okazały się siatkarki Chemika Police. DPD Legionovia Legionowo – Grupa Azoty Chemik Police 2:3 (26:24, 25:23, 18:25, 16:25, 8:15).


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Gospodynie znakomicie zaczęły spotkanie, broniąc wiele piłek i zamieniając kontry w punkty. Nie do zatrzymania była Olga Strantzali, która kończyła niemożliwe ataki. Po dwóch partiach Chemik wrzucił wyższy bieg, a Legionovia złapała zadyszkę. Równą formę prezentowała Wilma Salas. Kubanka zapisała na swoim koncie 28 oczek, za co wyróżniono ją nagrodą MVP. Salas utrzymała 45 procent skuteczności w ataku i 58% dokładnego odbioru.

Podopieczne Ferhata Akbasa mają na swoim koncie 2 zwycięstwa. Kolejne spotkanie w najbliższą środę. Chemik zagra z E.Leclerc Radomką Radom (mecz wyjazdowy).

MVP meczu: Wilma Salas.

Chemik: Salas (28), Mędrzyk (14), Silva (10), Trushkina (9), Kowalewska (2), Wasilewska, Maj-Erwardt (l.) oraz Bednarek (9), Łukasik (9), Polak.

tekst Grupa Azoty Chemik Police