W meczu XIII kolejki III ligi Chemicy minimalnie przegrali na wyjeździe z KP Starogard Gdański 2:1. Piłkarzom Chemika Police nie udało się strzelić żadnej bramki.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Chemicy przez pierwsze 30 minut pewnie prowadzili grę. W 16 minucie meczu po rzucie wolnym bliski szczęścia był Michał Janicki, który zamykał dośrodkowanie Bartka Ławy. Niestety strzał naszego zawodnika minimalnie minął bramkę KP Starogard. W 24 minucie żółtozieloni mieli kolejną okazję do zdobycia bramki, jednak w polu karnym czysto w piłkę nie trafił Peda. Niestety w 31 minucie zrobiło się 1:0 dla gospodarzy. Szybką akcję drużyny KP wykorzystał Kajca i umieścił piłę w bramce Patryka Brzozowskiego.

Po przerwie już na samym początku nasza drużyna mogła doprowadzić do wyrównania. Tym razem zabrakło trochę szczęścia w akcji Bartka Ławy. Niestety od 67 minuty nasza drużyna musiała grać w 10 z powodu drugiej żółtej a w konsekwencji czerwonej kartki dla Michała Janickiego. Na domiar złego w 71 minucie zrobiło się 2:0 dla KP. Najprzytomniej po rzucie rożnym w polu karnym Chemików zachował się Powszuk i silnym strzałem z 5 metra pokonał Brzozowskiego. W 73 minucie bramkarz gospodarzy skapitulował. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do własnej siatki wpakował Krakowiak. Chemicy do końca meczu mimo gry w 10, próbowali doprowadzić do wyrównania i byli tego bardzo blisko. W 88 minucie, po akcji całego zespołu w pole karne wpadł Szymon Kapelusz, minął dwóch obrońców i uderzył. Jego strzał obronił jednak golkiper gospodarzy. Ostatecznie Chemik Police przegrał w Starogardzie Gdańskim 2:1. W następnej kolejce Chemik zagra na własnym boisku z Gwardią Koszalin.

Chemik: Brzozowski - Kołat, Odlanicki-Poczobut(82' Jóźwiak), Janicki, Szewczykowski, Ława, Kąkol(59' Jałoszyński), Protasenko(66' Rudnik), Bedliński, Peda(70' Kowalczyk M.), Kapelusz

Bramki:

1:0 - 31 min Marcin Kajca

2:0 - 71 min Bernard Powszuk

2:1 - 73 min Krzysztof Krakowiak(s)

fot. Ariel Szydłowski