Marcin Lewandowski w finale na 1500 Mistrzostw Świata w LA zdobył brązowy medal. Policzanin z wynikiem 3:31.46 ustanowił nowy rekord Polski. Mistrzostwa odbywają się w Dausze. 


POLUB NAS #wirtualnepolice   


To piąty medal, który zdobyli reprezentanci Polski podczas Mistrzostw Świata w Katarze.

Marcin Lewandowski pokonując dystans 1500 m z czasem 3:31.46 pobił swój własny rekord Polski. Nowy rekord jest o 0,49 sekundy lepszy od poprzedniego.

Marcin Lewandowski ma 32 lata, od 11 lat jest w światowej czołówce ale dopiero teraz zdobył swój pierwszy medal Mistrzostw Świata na otwartym stadionie. To również pierwszy medal w historii startów Polaków w biegu na 1500 metrów na MŚ na otwartym stadionie.

- To co stało się wczoraj jeszcze do mnie nie dochodzi. 12 lat czekałem na ten medal! 12 lat! 6 finałów mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich, 2x czwarte miejsce, dyskwalifikacja...i w końcu wziąłem swoje!!! Wielkie podziękowania dla mojej żony która czeka na mnie 300 dni w roku kiedy ja trenuje za granicą. Wielkie podziękowania dla mojego brata/trenera Tomasza Lewandowskiego- to nasz wspólny sukces – napisał na swoim profil FB Marcin Lewandowski. - Olbrzymie dzięki dla partnerów. Dziękuje wszystkim kibicom bo to również Wasz sukces!!!

fot. Marek Biczyk PZLA