W niedzielę (22 września) na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piaskowej w Policach odbył się I Policki Mityng Lekkoatletyczny dla Osób Niepełnosprawnych. Organizatorami zawodów byli Policka Akademia Sportu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Policach przy współpracy z KSI „Start” Szczecin i Fundacją Aktywnej Rehabilitacji.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Uroczystego otwarcia zawodów dokonał przewodniczący Rady Powiatu Polickiego Cezary Arciszewski życząc sportowcom doskonałych wyników.

Na mityngu nie mogło zabraknąć Jolanty Majki, która uzyskała kwalifikację na Paraolimpiadę w Tokio i po raz piąty będzie reprezentować Polskę na igrzyskach dla osób niepełnosprawnych. Wspólnie z Piotrem Majką gorąco wspierali młodych sportowców.

- W różnych konkurencjach będziecie brać udział. Mam nadzieję, że ktoś Was zauważy jak mnie zauważono i będziecie mogli startować na arenach międzynarodowych – mówiła do uczestników Jolanta Majka.

W zawodach udział wzięły osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi, ruchowymi oraz sprzężonymi. Rywalizowali w konkurencjach takich jak: bieg lub jazda na czas na określoną odległość, rzut piłeczką palantową, tory przeszkód, skok w dal oraz pchnięcie kulą (piłką).Podziel się informacją ze znajomymi:#wirtualnepolice - Pozostałe informacje sportowe