W sobotnim (7.09) meczu 7 kolejki 3 ligi piłkarze Chemika Police przegrali z Pogonią II Szczecin 2:1. Jedyną bramkę dla Chemików w 23 minucie zdobył Andrzej Protasenko.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Początek derbowego spotkania należał zdecydowanie do Chemika. Mądrze rozgrywany atak pozycyjny sprawił, że przed szansą na zdobycie bramki stanęli Szymon Kapelusz, Jarosław Jóźwiak i Andrzej Protasenko. W 23 minucie meczu Mariusz Bedliński uruchomił prostopadłym podaniem Pawła Szewczykowskiego. Paweł wpadł w pole karne i został sfaulowany przez Jakuba Kuzko. Sędzia główny po chwili wahania wskazał na 11 metr a do piłki podszedł Andrzej Protasenko. Nasz zawodnik uderzył, jednak jego intencje wyczuł Jakub Bursztyn i udało mu się odbić strzał naszego zawodnika, jednak przy dobitce był już bez szans i Chemicy zdobyli bramkę. Z prowadzenia Chemik cieszył się zaledwie 2 minuty. W 25 minucie meczu po strzale z najbliższej odległości Adama Frączczaka gospodarze doprowadzili do remisu. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ już zmianie. Po przerwie więcej z gry mieli Portowcy i zepchnęli naszą drużynę do defensywy. W 55 minucie meczu błąd Adama Wiejkucia wykorzystał Gracjan Kuśmirek i pokonał Patryka Brzozowskiego.

Chemik: Brzozowski – Kołat, Wiejkuć, Odlanicki-Poczobut, Szewczykowski, Ława, Jóźwiak(75’ Rudnik), Bedliński(85’ Kowalczyk M.), Kowalczyk D.(46’ Jałoszyński), Protasenko, Kapelusz

Bramki:

0:1 – 23 min Andrzej Protasenko

1:1 – 25 min Adam Frączczak

1:2 – 55 min Gracjan Kuśmirek

tekst i fot. Ariel Szydłowski