W meczu VI kolejki III ligi Chemik Police przegrywa na własnym stadionie z Polonią Środa Wielkopolska 0:2. Po sześciu meczach Chemik z dorobkiem 5 punktów zajmuje 13 miejsce.


POLUB NAS #wirtualnepolice   


Przez pierwsze 15 minut spotkania gra toczyła się w środku boiska. Niestety w 21 minucie meczu Brzozowski sfaulował w polu karnym Żeglenia i sędzia główny podyktował jedenastkę dla gości, którą na bramkę zamienił sam poszkodowany. Zaledwie 2 minuty później było już 0:2 dla Polonii. Tym razem Patryka Brzozowskiego pokonał Adrian Szynka. Chemicy mimo niekorzystnej sytuacji cały czas próbowali zdobyć bramkę kontaktową, jednak za każdym razem na przeszkodzie stawał golkiper Polonii. Najpierw z największym trudem wybronił strzał zza pola karnego Mateusza Kowalczyka. W 42 minucie z najbliższej odległości po rzucie rożnym ponownie nie dał się zaskoczyć Kowalczykowi, jak również w 44 minucie kiedy to obronił uderzenie Bartka Ławy z rzutu wolnego. Po przerwie zdecydowanie więcej z gry mieli Chemicy, którzy zepchnęli drużynę gości do głębokiej defensywy. Jednak mimo dość sporej przewagi policzanom nie udało się pokonać Frąckowiaka. Najlepszych okazji nie wykorzystali Oskar Klimkowicz i Krystian Peda, którego strzał trafił w słupek bramki Polonii.

Chemik: Brzozowski – Andrzejewski (67` Rudnik), 6. Jóźwiak (51` Peda), Kowalczyk, Protasenko, Sobecki (67` Kołat), Janicki, Odlanicki – Poczobut, Klimkowicz, Jałoszyński (77` Kąkol), 26. Ława.

Bramki:

0:1 - 21 min Łukasz Żegleń

0:2 - 23 min Adrian Szynka

Widzów: 450

tekst Ariel Szydłowski