W drugim dniu (sobota 17 sierpnia) Festiwalu Biegowego – Dziki Weekend odbył się IX Bieg Szlakiem Dzika. Zawodniczki i zawodnicy mieli do pokonania 10-kilometrową trasę przełajową. Najszybciej dystans 10 km pokonał Zbigniew Kalinowski z czasem 00:40:06. Wśród pań zwyciężyła Małgorzata ZABOROWSKA - 00:53:15.

POLUB NAS #wirtualnepolice

W kategorii mężczyzn na drugim miejscu uplasował się Kamil BIENIEK (00:42:23) a na trzecim Michał SIECZKOWSKI (00:42:43).

Wśród pań drugie miejsce przypadło Edycie DYDEK (00:54:39) a trzecie Iwonie KRZACZKOWSKIEJ (00:55:44)

Równolegle odbyły się również V Przełajowe Mistrzostwa Polski i woj. Zachodniopomorskiego Strażaków na 10 kilometrów oraz II Mistrzostwa Żandarmerii Wojskowej.

Przed biegiem głównym odbył się VI Bieg Szlakiem Małego Dzika, w którym wystartowały dzieci i młodzież.