Piotr Młynarczyk z Polic jest pierwszym Polakiem, który ukończył triathlon ultra na dystansie pięciokrotnego Ironman. Miał do pokonania 19 km pływania, 900 km na rowerze i 211 km biegania.

POLUB NAS #wirtualnepolice

Zawody odbywają się w austriackim Rogner Bad Blumau. Trwają od 10 lipca i zakończą się 18 lipca. Aby ukończyć 5xIronmana trzeba było pokonać 760 długości 25-metrowego basenu (19 km), 333 okrążenia długości 2,7 kilometra (900 km) oraz 211 kilometrów biegnąc.

Piotr Młynarczyk pokonał trasę w czasie niespełna 111 godzin włącznie z przerwami.

Jak przyznała Tatiana Młynarczyk z supportu Piotra, ostatnie kilometry to głównie walka z samym sobą, ogromnym zmęczeniem i bólem mięśni.

Do rywalizacji przystąpiło 30 zawodników z całego świata, z czego trzech Polaków.