W miniony weekend w Borowiu odbył się finał XVII Mistrzostw Polski Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Halowej Piłce Nożnej pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Drużyna Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży po raz pierwszy wzięła udział w tych rozgrywkach i zdobyła puchar.

POLUB NAS #wirtualnepolice

Na początku marca odbyły się wojewódzkie eliminacje, w których zwyciężyła drużyna MOW Trzebież i w ten sposób znal6azła się w gronie finalistów.

Pierwszy dzień finałów przeznaczony był na rozgrywki grupowe. Od niedzielnego poranka trwały spotkania fazy play-off. W półfinałach MOW Borowie pokonał MOW Warszawa 4:2, a MOW Trzebież wygrał z MOW Rudy 4:1.

W finale gospodarze - MOW Borowie objęli prowadzenie już w 30. sekundzie meczu. Nim na zegarze minęła druga minuta był remis. W 6. minucie (mecze rozgrywane były 2x10 minut) zespół MOW Trzebież wyszedł na prowadzenie. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron gospodarzom na pięć minut przed końcem meczu udało się zremisować. O zwycięstwie rozstrzygnąć miała dogrywka. Gola na wagę mistrzostwa Polski, w drugiej połowie dogrywki, zdobyła drużyna MOW Trzebież.

Wychowanek MOW Trzebież Sebastian Nowicki (kapitan drużyny) został królem strzelców finałów a Karol Kaszyc i Andrzej Liszkiewicz wybierani byli zawodnikami meczów.

Wychowanków trzebieskiego ośrodka do zwycięstwa przygotował i poprowadził wychowawca MOW Trzebież Dariusz Sładkiewicz.

Najlepsze trzy zespoły otrzymały  medale oraz upominki rzeczowe ufundowane m.in. przez Polski Związek Piłki Nożnej. Zwycięzcom wręczono także Puchar Przechodni HMP MOW.